Reklama

Czy to koniec z noszeniem ciężkich tornistrów? Miasto zainwestuje ponad pół miliona

Opublikowano:
Autor:

Czy to koniec z noszeniem ciężkich tornistrów?  Miasto zainwestuje ponad pół miliona - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku szkolnego dzieci z bełchatowskich podstawówek pozbędą się ciężkich plecków. Na wakacje zaplanowano montaż szkolnych szafek w placówkach prowadzonych przez samorząd miasta.

Miasto Bełchatów kilka dni temu ogłosiło przetarg na wykonanie, dostawę i montaż mebli w Szkole Podstawowej nr: 3, 4, 5, 8, 9, 12 i 13, odrębne postępowanie ma być ogłoszone dla SP nr 1. Szafki we wszystkich bełchatowskich podstawówkach mają być przeznaczone dla uczniów klas: IV - VIII.

Realizacja tego zadania, to tak naprawdę wynik Budżetu Obywatelskiego 2018. Przypomnijmy to właśnie w ubiegłorocznej edycji BO pojawił się projekt: „Lekki plecak - odciążamy kręgosłupy naszych dzieci”. Pomysł uzyskał olbrzymie poparcie bełchatowian - zagłosowało na niego blisko 1600 osób (co stanowiło 32 procent wszystkich głosów na projekty twarde), a w tej chwili wchodzi do fazy kolejnej - realizacji.

Zgodnie z założeniem projektu, każdy bełchatowski uczeń będzie mógł zostawiać podręczniki i przybory w szkole i nie będzie zmuszony do dźwigania ciężkich tornistrów. Metalowe szafki mają być wyposażone w wentylację (naturalna cyrkulacja powietrza), z półkami na książki i wieszakami na ubrania, każda z nich ma być zamykana na zamek.

Zgodnie z zapisami przetargu prace przy montażu szkolnych mebli mają rozpocząć się wraz z nadejściem wakacji, czyli 24 czerwca, a winny zakończyć się 9 sierpnia.

Wartość zamówienia to 412 128,34 PLN netto (bez zamówienia dla SP nr 1).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE