Reklama

Czy ten projekt "rozrusza" Plac Wolności w Bełchatowie? Prace idą pełną parą!

Opublikowano: czw, 10 wrz 2020 14:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa rewitalizacja bełchatowskiego śródmieścia, to duży projekt, w ramach którego wyremontowano już Kamienice Tkaczy. Teraz przy Placu Wolności 10 powstaje Centrum Integracji Społecznej. Całość wykonanych w ramach projektu prac będzie kosztować około 14 mln zł.

Rewitalizacja śródmieścia Bełchatowa trwa już od 2017 roku. Do tej pory udało się już przebudować Plac Wolności, a także wyremontować zabytkowe Kamienice Tkaczy. Aktualnie realizowany jest kolejny etap czyli rozbudowa budynku przy Placu Wolności 10. Jak informuje magistrat, prace są mocno zaawansowane

- Wykonawca rozpoczął od rozbiórki dwóch budynków gospodarczych oraz wyburzenia strychu. W kolejnej fazie remontu wybudowane zostały przyłącza kanalizacji deszczowej, przebudowano przyłącza wody i kanalizacji sanitarnej. W ramach prac wybudowana zostanie również kanalizacja teletechniczna, projekt przewiduje ponadto montaż wewnętrznej instalacji elektrycznej, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

W chwili obecnej trwają prace związane z budową drugiej kondygnacji przy Placu Wolności 10. W budynku, który będzie liczył sobie 248,5 mkw. powstanie Centrum Integracji Społecznej – znajdą się w nim m.in. sala warsztatów kulinarnych oraz pomieszczenie wielofunkcyjne. Zdaniem urzędników, taki obiekt ma szansę nieco ożywić Plac Wolności i przyciągnąć mieszkańców do śródmieścia Bełchatowa

- Na piętrze mieścić się będą pomieszczenia administracyjne oraz licząca ok. 100 mkw. powierzchnia do wynajęcia. Po zakończeniu prac budynek zostanie przekazany Miejskiemu Centrum Kultury – informują urzędnicy.

Budowa Centrum Integracji Społecznej ma kosztować prawie 3,5 mln zł, z kolei koszt całej rewitalizacji to około 14 mln zł. Lwią część tej kwoty, bo ponad 9 mln zł. pokryły środki pozyskane z Unii Europejskiej, dołożyła się również gmina Kleszczów, która przekazała dofinansowanie w wysokości 669,5 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE