Reklama

Czy można kupić policyjną życzliwość za 2000 zł? Kompletnie pijany kierowca postanowił to sprawdzić

Opublikowano:
Autor:

Czy można kupić policyjną życzliwość za 2000 zł?  Kompletnie pijany kierowca postanowił to sprawdzić - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 58 – letni mieszkaniec gminy Kamieńsk, który kierował pojazdem mając w organizmie 3 promile alkoholu podczas wykonywania czynności z jego udziałem obiecał wręczyć policjantom 2 tysiące złotych, w zamian za odstąpienie od zatrzymania go. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

9 grudnia do dyżurnego policji wpłynęła informacja, że przy drodze relacji Bełchatów – Kamieńsk został ujęty nietrzeźwy kierowca forda. Na miejscu chwilę później dotarli mundurowi z posterunku w Kamieńsku.

- Jeden ze świadków jechał za fordem, a gdy ten się zatrzymał, zabrał kluczyki od pojazdu i powiadomił policję – informują policjanci z KPP w Radomsku

Badanie alkomatem wykazało, że 58- letni mieszkaniec gminy Kamieńsk miał w organizmie 3 promile alkoholu. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła, bo złapany mężczyzna nalegał, aby funkcjonariusze wypuścili go i zapomnieli o całej sprawie. 58-latek chciał się „odwdzięczyć” za policyjną niepamięć, zaproponował konkretną sumę - 2 tysięcy złotych.

- W związku z powyższym został poinformowany, że popełnił kolejne przestępstwo. 58 – latek został osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia, podczas rozmowy z policjantami przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale też za próbę wręczenia łapówki, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – dodają funkcjonariusze z komendy w Radomsku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE