Reklama

Czujne oko kamery będzie śledzić bełchatowskich śmieciarzy. Problem w lasach jest coraz większy

Opublikowano:
Autor:

Czujne oko kamery będzie śledzić bełchatowskich śmieciarzy. Problem w lasach jest coraz większy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Straż miejska w Bełchatowie zapowiada montaż fotopułapek w bełchatowskich lasach. Sprzęt będzie ważnym narzędziem w walce z osobami, które zaśmiecają okoliczne tereny zielone, a takich przypadków, niestety przybywa z dnia na dzień. Fotopułapki najprawdopodobniej pojawią się na terenach leśnych jeszcze w tym tygodniu.

Już kilkukrotnie informowaliśmy o kompletnie nieodpowiedzialnym zachowaniu osób, które zaśmiecają lasy w obrębie Bełchatowa – możecie o tym przeczytać m.in. w artykule Dzikie wysypisko w bełchatowskim lesie...

Teraz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Straż Miejska w Bełchatowie rusza do akcji w walce ze śmieciarzami. Za pomocą specjalnej fotopułapki będą śledzić wytypowane wcześniej miejsca, a osoby, które na nielegalnym pozbywaniu się śmieci zostaną przyłapane, muszą liczyć się ze sporymi konsekwencjami – poza uprzątnięciem bałaganu, mogą też zostać ukarani grzywną w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.

- Mamy taką sytuację, że niestety część mieszkańców wyrzuca odpady na tereny leśne czy zielone, jest to karygodne. Teraz dysponujemy fotopułapką, dzięki której będziemy w stanie całodobowo monitorować miejsca, w których do takiego procederu dochodzi – komentuje komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie, Piotr Barasiński. - Nie zaśmiecajmy lasów i terenów zielonych, mamy przecież PSZOK na ul. Przemysłowej, gdzie możemy zostawić zbędne śmieci – dodaje.

Faktycznie, problem zaśmiecania bełchatowskich lasów zdaje się poważny, widać to chociażby na grupie Facebook-owej "Leszy Bełchatów", gdzie regularnie publikowane są zdjęcia dzikich wysypisk. Czy fotopułapka pomoże rozwikłać ten kłopot? Pozostaje nam czekać na efekty pracy strażników miejskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE