Reklama

Co z pomocą dla przedsiębiorców? Pośredniak anulował przyjmowanie wniosków do tarczy antykryzysowej

Opublikowano:
Autor:

 Co z pomocą dla przedsiębiorców? Pośredniak anulował przyjmowanie wniosków do tarczy antykryzysowej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie ogłosił i po chwili anulował nabór części wniosków od przedsiębiorców o pomoc finansową przyznawaną w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Okazało się, że powodem są… błędy pojawiające się we wzorach dokumentów.

Rządowy program pomocy dla przedsiębiorców czyli tzw. tarcza antykryzysowa teoretycznie powinna zacząć działać, ale okazuje się, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Urząd pracy w Bełchatowie zaledwie ogłosił nabór wniosków 6 kwietnia, a już po chwili musiał go… anulować. Powód to błędy pojawiające się na wzorach dokumentów przekazywanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej – COVID-19.

Błędy na przygotowanych drukach pojawiają się we wnioskach o dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne, a także we wnioskach o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych. Urząd pracy zapewnia, że wkrótce nabór zostanie ogłoszony po raz kolejny.

- Kolejny nabór wniosków zostanie ogłoszony niezwłocznie po otrzymaniu przez nas kompletu wszystkich dokumentów na ww. instrumenty przez MRPiPS. Informacja ta, zostanie zamieszczona na stronie internetowej urzędu pracy – poinformował Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE