Reklama

Reklama

Co poszło nie tak z umową dla GKSu? Poseł Małgorzata Janowska wydała oświadczenie

Opublikowano: pon, 25 lis 2019 19:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Umowy pomiędzy PGE, a GKS Bełchatów nie będzie. Kibice manifestują swoje niezadowolenie na ulicach, głośno wyrażają również swój żal w stronę posłanki PiS, Małgorzaty Janowskiej, która twierdziła, że finansowanie dla klubu jest zapewnione. Wobec zaistniałej sytuacji parlamentarzystka wydała oświadczenie.

Reklama

W minioną sobotę 23 listopada jak grom z jasnego nieba runęła wiadomość, że PGE nie będzie sponsorować GKSu Bełchatów. Tym samym nad górniczym klubem zawisły czarne chmury. Kibice bełchatowskiej drużyny zorganizowali manifestacje pod siedzibą spółki PGE GiEK przy ul. Węglowej oraz pod oknami ZSP nr 1 podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na karczmie piwnej. Kibicowskie rozgoryczenie obficie wylało się na bełchatowską posłankę Małgorzatę Janowską, która podczas kampanii wyborczej ogłosiła, że dzięki jej zaangażowaniu GKS Bełchatów otrzyma dalsze finansowanie ze strony energetycznego koncernu. Dziś wiemy, że tak się jednak nie stanie. Uzasadnionym jest więc fakt, że po tej decyzji oczy lokalnych sympatyków futbolu zwróciły się głodne wyjaśnień w stronę parlamentarzystki PiS. Małgorzata Janowska w poniedziałkowy wieczór przesłała do naszej redakcji oświadczenie, w którym stara się wyjaśnić, jak sytuacja wygląda z jej perspektywy. Informuje w nim m.in., że uchwała dotycząca sponsorowania GKSu Bełchatów przez PGE GiEK została już podjęta, a nagły zwrot wydarzeń jest dla niej zaskoczeniem.

- [...]byłam przekonana, że parafowanie umowy sponsorskiej jest tylko formalnością - czytamy w oświadczeniu.

Z kontekstu oświadczenie wynika, że decyzja podjęta przez PGE była nie tyle zaskoczeniem dla kibiców, ale również dla samej Małgorzaty Janowskiej. Faktem jest, że kilka innych nieoficjalnych źródeł potwierdza, że uchwała o woli sponsoringu została przy ul. Węglowej podpisana. Wygląda jednak na to, że z optymistycznym ogłoszeniem radosnej nowiny posłanka PiS się nieco pospieszyła, ponieważ nieoczekiwane decyzje na wyższym szczeblu odwróciły całkowicie radosne nastroje.

Parlamentarzystka informuje, że rozumie rozgoryczenie kibiców, natomiast jest przekonana, że traktowania jej jako winowajcy zaistniałej sytuacji, jest zbyt daleko idącym zarzutem.

- Nie mogę jednak zgodzić się na zarzuty, jakoby odpowiadam za obecną sytuację oraz pogorszenie sytuacji GKS. Zaangażowałam się w pomoc klubowi ze względu na liczne apele bełchatowian, którzy zaniepokojeni sytuacją zwracali się do mnie o interwencję. Zrobiłam co w mojej mocy, by PGE S.A. bezpośrednio lub pośrednio - poprzez PGE GiEK S.A. - wsparło finansowo klub. - przekonuje Janowska.

Posłanka PiS na końcu pisma twierdzi, że nie zakończyła podejmowania działań zmierzających do wyciągnięcia GKSu Bełchatów z obecnych finansowych tarapatów. O czynionych krokach nie zamierza jednak póki co informować, jak przekonuje, dla dobra sprawy.

Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia, nadesłanego przez Małgorzatę Janowską.

Oświadczenie


Na początku października br., po moim kilkumiesięcznym zaangażowaniu w pomoc
GKS-owi Bełchatów, którego efektem była uchwała podjęta przez Zarząd PGE GiEK, razem z
Prezesem klubu Wiktorem Rydzem ogłosiliśmy informację o znalezieniu sponsora.
23 listopada 2019 r. dowiedzieliśmy się jednak, że PGE S.A. nie zostanie sponsorem GKS-u
Bełchatów. W oświadczeniu Spółki wysłanym do mediów czytamy, iż głównym powodem
zakończenia współpracy są „strukturalne kłopoty finansowe i organizacyjne” klubu
piłkarskiego. Tym samym poznaliśmy argumentację, dlaczego zapowiedziana na konferencji
prasowej umowa sponsorska nie została podpisana.
W ostatniej rozmowie z mediami mówiłam, że temat powrotu PGE S.A. do klubu jest
wciąż otwarty, ale z nieznanych mi przyczyn sprawa została wstrzymana, mimo iż ponad
miesiąc temu podjęto pozytywną decyzję dotyczącą sponsoringu. Sobotnie oświadczenie
Spółki jest dla mnie ciosem równie dużym, co dla bełchatowskich kibiców. Kiedy podawałam
informację o sponsorze byłam przekonana, że parafowanie umowy sponsorskiej jest tylko
formalnością, czego dowodem jest ww. uchwała Zarządu PGE GiEK S.A.
Centralna decyzja PGE S.A. stawia na szali przyszłość GKS-u Bełchatów - nie tylko
drużyny seniorskiej, ale również wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych. To tym
bardziej bolesne, ponieważ ważny element na sportowej mapie Polski, w obliczu swoich
problemów osiągnął duży sukces, awansując do I ligi. W klubie bardzo pozytywne efekty
przynosi również wprowadzony plan naprawczy, dzięki czemu zadłużenie GKS-u ulega
systematycznemu obniżeniu.
Jestem bardzo rozczarowana decyzją PGE S.A. i rozumiem rozgoryczenie
bełchatowskich kibiców. Nie mogę jednak zgodzić się na zarzuty, jakoby odpowiadam za
obecną sytuację oraz pogorszenie sytuacji GKS. Zaangażowałam się w pomoc klubowi ze
względu na liczne apele bełchatowian, którzy zaniepokojeni sytuacją zwracali się do mnie
o interwencję. Zrobiłam co w mojej mocy, by PGE S.A. bezpośrednio lub pośrednio - poprzez
PGE GiEK S.A. - wsparło finansowo klub. Po sobotnim oświadczeniu wiemy już, że do tego
nie dojdzie.
Pomimo sobotniego oświadczenia, a także coraz większego niezadowolenia kibiców,
które przelewane jest również na moją osobę, cały czas staram się pomóc, odbywając wiele
spotkań i pozostając w stałym kontakcie z Zarządem GKS-u. Z uwagi na zaistniałe okoliczności
nie będę informowała publicznie o swoich działaniach. Osoby decyzyjne w klubie są
zorientowane odnośnie do podejmowanych przeze mnie obecnie kroków. Mam nadzieję, że uda
się pomóc. Proszę trzymać kciuki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (134)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Bełchatowianin

  Takie kluby żyjące na garnuszku publicznych, budżetowych firm to największe zło i rak piłki. Życie ponad stan, dojne krowy, szastanie kasą bo przecież publiczna, a potem jak się kurek z kasą przykręci to płacz bo przecież nie pomyslało się przez długie lata o tym, by klub na siebie zarabiał w normalny , rynkowy sposób.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Obserwator

  Z moich informacji wynika: 1. Rada Nadzorcza PGE S.A. zatwierdza zaangażowanie sponsorskie grupy kapitałowej na kolejny rok obrotowy, a zarząd PGE S.A. uwzględnia zakładany poziom sponsoringu w projekcie Planu Finansowego. 2. Przypuszczam, że dziś może być już za późno by uwzględniono sponsoring dla GKS na 2020 rok. 3. Zarząd PGE GiEK S.A. może tylko wnioskować, ponieważ nie jest decyzyjny w tej sprawie, dlatego treść uchwały zarządu PGE GiEK S.A. prawdopodobnie jest tylko oświadczeniem popierającym. Uwagi: 1. Miło by było gdyby Pani poseł wymieniła podjęte dotychczas działania (ile i do kogo przygotowała oraz wysłała pism) 2.Należy pamiętać, że do każdego działania potrzebna jest wiedza. 3.Do osiągnięcia sukcesu w sponsorowaniu GKS przez PGE S.A. konieczne jest w stosownym czasie wymierne zaangażowanie członków zarządu PGE GiEK S.A., W ostatnich 4 latach mieliśmy trzech członków zarządu PGE GiEK S.A. pochodzących z tego regionu, co oni zrobili w omawianym zakresie. 4. Jeżeli do zarządu PGE S.A. w stosownym czasie nie wpływały wnioski o sponsoring dla GKS to do kogo powinniśmy mieć pretensje. 5. Od samego mieszania herbata nie będzie słodsza.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Hehe

  GKS GKS GKS TO JA ZAORAŁEM GKS I JUŻ NIE BĘDZIE GKS HUEHUEHEHEH

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  wyborca

  Pani poseł załatwiła sobie pracę na węglowej i nie tylko ona. Jej jest dobrze to co tam GKS to wszystko na pokaz. Bełchatowski PIS nie istnieje. Nasi parlamentarzyści to wielkie dno.

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  PyCy

  PGE FKS STAL MIELEC

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   D

   ZŁODZIEJE

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  K.ch.

  Skra da kase , rada nadzorcza skry zobaczcie jaka ekipa

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  #GKS nigdy nie zginie

  Ja Przemyslaw Fraszka mam plan jak zalatwic Ta sprawe na najblizszym wyjezdzie zaprezentuje i oglosze moj wielki Plan wrocimy z wielka petarda to bedzie nieoczekiwany zwrot akcji to bedzie rewolucja to jest nasz czas !!!!!!!!! A teraz W gore ręce wznies i Spiewaj nasza pieśń w naszych sercach jest od Zawsze GKS !!!!!!

 • 2 lata temu | ocena +33 / -33

  Górnik

  Miła Pani poseł(-łanka, -ślica, do wyboru). Trudno mieć. Do Pani pretensje, że nie załatwiła Pani umowy, bo nie ma pani siły sprawczej wbrew swojemu naiwnemu przekonaniu wspieranemu przez różnych ciołków-matołków wtórujących Pani. Zresztą to nie rola posła, bo GKS powinien mieć sponsoring PGE bez żadnych załatwiań, bo to się cięzko pracującym górnikom należy. Oczywiście pod ścisłą kontrolą bo rozpasanie tam od lat skandaliczne. Do Pani mamy tylko jeden żal, dlaczego nie powie, że jej zwyczajnie wstyd, bo nie mając dokumentu. zapewniła o czymś na co nie miała wpływu przed wyborami. Tak, załatwiła sobie Pani tym kłamstwem wysokie apanaże na cztery lata. Prawdę mówiąc cwaniactwa i sprytu należy Pani pogratulować. Proszę jednak już nie zajmować ani GKS ani Złoczewem bo niebawem wstyd będzie jeszcze większy. Niech Pani te wysokie apanaże odpracowuje rzetelną pracą w Sejmie i choć kilka razy w kadencji pokaże, że nie godzi się na łamanie demokracji i psucie prawa, to może napiszę też kiedyś, że jednak ma Pani trochę cywilnej odwagi, uczciwości i honoru.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Strzałowy

   Zjedz sobie na minus 800 baranie to zobaczysz ciężko pracującego górnika,już raz była wycieczka z KWB Bełchatów na prawdziwą kopalnie.Część z was pseudogórników wyjechała z gruby obsrana i obejszczana.Ajeden to nawet powiedział że głupio mu będzie Barbórkę brać.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   sdsdsd

   Ciężko pracujący górnicy w Bełchatowie? xD Hahahahahahaha

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   HAHAHAHAHAHAHAH

   "CIĘŻKO PRACUJĄCYM GÓRNIKOM SIĘ NALEŻY" hahahahahahahahahahahahahahahhaahhaahhahahahahahahahahahahahahahahahahaahhaahhaahahahaha widać że ty z tych "ciężko pracujących" co za tekst , kim trzeba być żeby coś takiego napisać. Ty nigdy ciężkiej pracy nawet nie widziałeś. Jeszcze sie podpisał "GÓRNIK" hahahahahhahahaahahah no ale tak was nauczyli: bo to się porostu wam należy

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   obserwator naszej hu.. sceny politycznej

   Dariusz K. widzę że bolą cie cztery litery polecam maść na ból dupy :) podaj mnie do pjokujatujy :)

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  No debil...

  Na manifestacji walka o GKS a prowadzący okrzyki w czapce krakowskiej drużyny. Jaja

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  EBE

  Jak nie przestaniecie żle pisać o Gosi to wyłącze to forum i mnie tu nie będzie.

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  górnik

  Pani poseł niech pani już kończy temat GKS czas się wziąć za Złoczew. Bo gotowi jeszcze dokopać się do węgla

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Kret

   O jejku! Lepiej nie....

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Telefix

  Zdążyła obiecywać sponsoring GKS-u, dziś obiecywalaby Złoczew.

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  anty rts

  Czerwone buractwo tak bardzo szczycie sie frekwencja na meczach ale 3/4 ludzi to mieszkancy okolicznych wiosek Prawdziwi rodowici Łodzianie chodza na ŁKS

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  1977

  1 GKS ma długi które ciągną się już latami - czyja to wina ???? 2 ze sponsorowania wycofało się PGE po wstępnej obietnicy sponsorowania - czyja to wina ???? 3 atakujecie jedyną osobę która zainteresowała się tematem - widać naprawdę zależy wam na GKS. 4. Atakujecie teraz związki zawodowe za próbę pomocy. Powiem tak jesteście p i z d e c z k i nie kibice, zamiast wszyscy razem się zorganizować plujecie na tych którzy coś robią.

  • 2 lata temu | ocena +13 / -13

   GdzieUmowaDlaGKS

   asystenciku z volvo idz do swojej pani ocierać jej łzy. Biedna taka nikt jej nie rozumie, a tak się starała, taka amerykańska była.. #kłamczucha

   • 2 lata temu | ocena +15 / -15

    Trolololo

    Które to już espresso z zepsutego ekspresu :) :) :)

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Ewa

   Barany bez mózgów którymi ktoś startuje a oni ryczą

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  ANTY NARKO

  TYM KIBICOM OD TEGO KOKSU MÓZGI PRZEPALA STOP DOPLACZOM !!

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  EBE

  Gościu idź strzel sobie espresso z tego zepsutego ekspresu. Nagraj coś ta zepsutą kamerą a nie ciągle na forum :)

  • 2 lata temu | ocena +13 / -13

   EBE

   I wyjedź gdzieś jeśli kochasz podróże, tylko prywatnym samochodem

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Fanatyk

  Co za bzdury na mieście opowiadaja ludzie posłanki to się w pale nie mieści. Pani poseł niech odda mandat. Pani Poseł ********* Pani klub, nasz klub. Gdzie byłaś tyle czasu? Tydzień przed wyborami założyłaś szalik i co? Mam nadzieję że go nie zobaczę na twojej szyii

  • 2 lata temu | ocena +21 / -21

   LK

   Klub to rozp pierdoli Daro zbawca Bełchatowa :) A że ktoś próbuje ten syf posprzatac to już inna sprawa.

   • 2 lata temu | ocena +11 / -11

    Kolo

    Teraz sztabowcy posłanki będziecie na Kubiaka zwalać wasze kłamstwa wyborcze. O k...a ale jesteście perfidni. No tego to się nie spodziewałem. Wy naprawdę macie nas za debili. Najpierw nas wyrolowaliście, teraz nas obrażacie. Za 4 lata zobaczymy.

    • 2 lata temu | ocena +14 / -14

     Trolololo

     Za debila to w EBE wszyscy maja jedynie jednego gościa który zepsuł nowy ekspres do kawy i nowiutką kamerkę

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  znawca

  Pani poseł zmieniając barwy klubowe pokazała co należy o niej myśleć i jak to nazywać...a teraz jeszcze lansik przed wyborami. Szkoda tylko że matołki dały się wykorzystać ale cóż...na głupotę nie ma rady.

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   wik3

   Kukiz, Republikanie, PiS w 3 lata :D :D :D :D :D idzie na rekord

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Koleżanka

  Pani posel może doradców trzeba zmienić. Jak doradza Natura to takie efekty są....

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Marian

  Zaraz ze skra będzie to samo bo Konradek żyje ponad stan i forsę wypuszcza bokiem ale tez będzie wina janowskiej i Pge aż się dziwie kobicie ze chciała pomoc takiemu motłochowi

  • 2 lata temu | ocena +22 / -22

   Roni

   Jakie pomóc. Chciała wygrać wybory oszustwem i jej się udało. Teraz powinna oddać mandat, ale to trzeba mieć honor.

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  Akuku

  Jak taki PiS i janowska zła to oddajcie swoje 500plusy na GKS, tylko stado takich ryczących baranów może uwazac ze to przez nią klub jest w tarapatach a nie przez tych co tam rządzili! Ale czego się spodziewać od mózgów zlasowanych od koksu

  • 2 lata temu | ocena +17 / -17

   qqq

   oooooooo sztab Janoskiej się odezwał. Teraz będziecie hejtować kibiców?

   • 2 lata temu | ocena +19 / -19

    Qqq

    Ogórek ogórek zielony ma garniturek i czapkę i sandały zielony zielony jest cały....

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  POWTARZAM PRAWDĘ BARANYYY

  Gwoli ścisłości dobrze by było, gdyby kibice GKSu mieli świadomość, kto narobił tych długów, które dziś prawdopodobnie zatopią nasz klub, bo nikt nie chce spłacać cudzych długów. Inni szastali kasą, łapali u kibiców punkty. A jak budżet przestał się dopinać, to się zmyli. Wy się lepiej dobrze zastanówcie KTO zrujnował nasz klub. Każdy sponsor jak patrzy, że ma spłacić 5 baniek za cudze szaleństwa, to się puka w głowę. ŁKS zmieniał nazwę, żeby nie spłacać długów po poprzednikach, rts chyba nawet ze 2 razy zmieniał nazwę, że to niby nowy podmiot i nie odpowiada za długi poprzednika. A my liczymy, że przyjdzie św. Mikołaj i ot tak, lekką ręką wyłoży 5 baniek na stół, bo wcześniej klubem rządzili idioci. Wicemistrzostwo zrobił Lenczyk bez żadnych głośnych transferów. Wicemistrza zdobył prawie ten sam skład, co grał na zapleczu ekstraklasy. To Lenczyk zrobił wartość dodaną. Szastanie kasą zaczęło się później, sprowadzanie bezproduktywnych grajków za ogromne pieniądze. Nie będę rzucał nazwiskami, ale dobrze wiecie którzy piłkarze pobudowali sobie wille za samo grzanie ławy w GKSie. Ktoś ich do klubu sprowadził, ktoś zaproponował horrendalnie wysokie kontrakty. A kiedy PGE zaczęło przykręcać kurek, to zarząd powinien reagować, ograniczać koszty, a nie żyć ponad stan. Długi nie wzięły się z sufitu. Nie wydaje mi się, żeby wszystkiemu winny był Dawid Nowak, bo nie chciał grać u kapryśnego milionera. Niektóre stajnie menadżerskie traktowały GKS, jak frajera, którego można walić w rogi. Niektórzy piłkarze, niektóre kontakty w GKSie, to był skandal. A ci, którzy się u nas wypromowali, odchodzili za darmo, bo nikt nie potrafił zabezpieczyć interesów klubu odpowiednimi zapisami w kontrakcie. Kilku menadżerów zrobiło na GKSie interes życia. Nikt tyle nie płacił za piłkarski szrot, co GKS. No a jak się kasa w GKSie skończyła, to zabrali zabawki i się zmyli. A długi niech spłaca kto inny. Nie ma kasy, to nie ma szemranych układów z menadżerami i nie ma kasy pod stołem. Panowie się pobujali w piłkarskim światku, narobili długów, a potem się zmyli, bo sponsor nie chciał dłużej finansować ich amatorki.

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Zal

  Jak czytam o dumie miasta to aż mnie ściska haha

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  GKS

  Na żydzewie taka paka każdy chłopak ma chłopaka ????

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   Ernest Keta z Sosnowca

   Szanowna posłanka biega po gejksa arena z przypiętym straponem I was dyma chamburki.

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   Kibic

   GKS z takim długiem niech sie na rowery przesiądzie. Pedałów jest od groma u was w klubie

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  BenGun

  BRAWO PANI POSEŁ!!! Jedziemy dalej. #MuremZaJanowska

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  Neutralny

  Patrząc na to wszystko z boku wydaje mi się że pge powinno sponsorować ten jakby nie było gurniczy klub. Tym bardziej, że sytuacja finansowa powoli ale ulega poprawie. A wszyscy, którzy krzyczą, że absolutnie żadnej kasy dla GKS, to powinni liczyć się z tym, że długi upadłego klubu zapewne spadną na miasto czyli na mieszkańców Bełchatowa. Poza ty pamiętajmy że GKS to nie tylko kibice i piłkarze, to także jeden z lepszych w kraju ośrodków szkolenia młodzieży. A co do zasadności sponsorowana, defakto jest to spółka, która nic nie musi sponsorować. Skoro nie dają na GKS to po co mieliby dawać na inne w żaden sposób nie związane z pge kluby...

 • 2 lata temu | ocena +20 / -20

  ObiecankiCacanki

  Gocha pojedzie na taczce, jeśli nie doprowadzi sprawy do końca.

 • 2 lata temu | ocena +39 / -39

  Zagadka

  Dlaczego ogórki zawsze chodzą stadem ??? Bo lubią zakisić ogóra :) :) :) :)

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  Piernik toruński

  PGE jest sponsorem socjalnych obiecanek pisowskich, wszyscy wiemy gdzie idą te pieniądze i na co, dlatego też brakło ich na sponsorowanie naszego klubu. Pis wie lepiej jak dzielić nie swoje pieniądze!!!

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Farmer

  Głupi... głupszy .... ogórek

  • 2 lata temu | ocena +24 / -24

   KorWin

   Raczej tak głupi.... konfederat... ogórek :)

 • 2 lata temu | ocena +39 / -39

  Gks

  Mnie Pani oszukała.Potrzebowała Pani rozgłosu to promowała się Pani z Panem prezesem Rydzem. Ja się nabrałem. PO CO pani krzyczała, że jest umowa. Ktoś kto oszukuje jest oszustem.

 • 2 lata temu | ocena +34 / -34

  Zaorać to dziadostwo

  Ogórki postanowiły dokopać jedynej osobie która próbuje zrobić coś dla tego niby klubu. No cóż zawsze uważałem ich za stado ryczących debili. Ale teraz już jestem pewien to jest stadko ryczących MEGA debili.

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Zorro

  W celu spolego dobra jakim jest nasz klub w którym rozwijają się nasze pociechy a także całkiem nieźle prezentują się piłkarze 1 druzyny, powinna zostać zorganizowana zbiórka pieniędzy na ratunek klubu. Apeluje do włodarzy klubu a także osób decyzyjnych o inicjatywach w klubie o przemyślenie tego. W Bełchatowie jest około 57 tys mieszkańców jakby tak przynajmiej co drugi mieszkaniec dorzucił się około 100zl to było by coś. Pozdrawiam Januszy.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   grygry

   Najwieksze januszostwo to wychodzi z takich pseudomądrali rachmistrzów jak ty! odejmij z tego i tak na maxa naciaganego 57 tys tych co faktycznie nie mieszkaja tutaj i maja gdzies belchatow (jest masa ludzi co maja po 5 mieszkan i mieszkaja po wrocalwiach krakowach kleszczowacj, ogromna rzesza co siedzi za granica glownie w anglii na zmywaku i budowach heheh ale tutaj wszyscy oni sa zameldowani i maja czesto mieszkania) takze odejmijmy minimum 7 tysiecy, odejmij teraz te twoje "pociechy" o ktorych pisales bo chyba nie msylisz ze dzieci 9 letnie beda dawac po 100 zl na klub? a dzieci i mlodziez to kolejen minimum 10 tysiecy, odejmij kolejne 10 tysiecy emerytow 65+ ktorzy sa w wiekszosci biedni (naparwde nie wszyscy to kopalnioki) biedni schorowani istarzy ktorzy niedlugo umra i tez nie beda dawac 100zl na klub . tajk wiec zostaje nam conajwyzej 30 tysiecy ludzi z czego polowa nie interesuje sie sportem nigdy nie "korzystala" z tych "trakcji" wiec tez nie bedzia dawac kasy. Wiec zostaje nam max 15 tysiecuy z czego polowa to widac fanatycy skry ktorzy nienawidza pilki noznej i chca upadku klubu , wiec itd. itd. juz nam zostaje niecale 10 tysiecy itd. itd.

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   T.T.

   Uważa bo w cebulogrodzie tylko ryczeć potrafią. Jak przyjdzie jednemu czy drugiemu zrobić zrzutę na jego kochany klub to się okaże ze on jest kibicem ale skoków narciarskich.

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  Podpis

  Haha nie bądź śmieszny nikt z tej ekipy na nią głosu nie oddał a teraz tylko ryczą i propagandę robią bo to ludzie tych którym się nie udało

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Prorokkk

  Heheh, tak się dostaje do sejmu...a ludzie niech ujadaja

 • 2 lata temu | ocena +45 / -45

  antyOgórek

  OGÓRKI zrzućcie się na ten wasz GKS jak wam tak bardzo zależy :) :) :) :) ..... ups i już przestało zależeć :) :) :)

  • 2 lata temu | ocena +30 / -30

   Obiektywny

   antyOgórek! - dobre! Burak jesteś i tyle w temacie!!! ????

   • 2 lata temu | ocena +26 / -26

    AntyOgórek

    Lepiej być burakiem, niż tępym OGÓRKIEM który odmraża łysy łeb pod pustym biurowcem nie w tym mieście co trzeba.

 • 2 lata temu | ocena +51 / -51

  w

  tak patrząc z boku to jest wręcz nie wyobrażalne żeby atakować kogokolwiek za to że coś robi aby ratować klub, a samemu zebrać się w około 300 osób i mówić że się jest lepszym . to tylko pokazuje jakimi hipokrytami są kibice GKS . są nic nie znaczącą siłą i sami mogę jedynie pokrzyczeć i powyzywać , bo wiedzą że oni klub co jedynie mogą utrzymać w B klasie ! Pani Janowska chociaż starała się zrobić , to że jest jej głos nie dostatecznie silny w PGE GiEK to chyba widać , bo tam rządzi Warszawka ! dzisiaj okazuje się że Pani Poseł , czy Związki mogę zrobić więcej niż sami kibice , którzy tak naprawdę są marginesem !

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Młody B

   Wyczuwam tutaj socjalistyczne dno społeczne xd szkoda mi was pisiory

  • 2 lata temu | ocena +45 / -45

   antyOgórek

   najłatwiej pruć ryja w kupie, pod pustym budynkiem. Stado uskrzydla.

   • 2 lata temu | ocena +14 / -14

    1977

    Ty kutwo masz **********

    • 2 lata temu | ocena +36 / -36

     Koczkodan

     Aż popuściłem z wrażenie. Zbieraj się z tym peda lskim gksem. Wiesz czemu mówią na was ogórki ? Bo jak nikt nie patrzy, to kisicie sobie ogóry.

  • 2 lata temu | ocena +36 / -36

   Swojak

   Sam jesteś Marginesem - ćwoku! - Jeżeli wiesz co to znaczy!!!

   • 2 lata temu | ocena +17 / -17

    Farmer

    Margines = ogórek kiszony

   • 2 lata temu | ocena +46 / -46

    w

    prawda boli co ? ilu was jest na meczach ? ilu was przyszło na manifestacje ? umiesz liczyć ? zielony ćwoku !

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  Misiek

  Ciekawe który z lokalnych polityków poczuł się na tyle zagrożony i miał na tyle chodów aby to uwalić.

 • 2 lata temu | ocena +52 / -52

  Spajer

  Kto niby tak prosił-błagał cwaniarę Janowską? Sama się pchała! Wiedziała, że bez podparcia Kibiców do Sejmu się nie dostanie!!! A teraz ma Kibicowską Brać głęboko w d...pie!!!

  • 2 lata temu | ocena +42 / -42

   antyOgórek

   jeśli na tej pikiecie byli wszyscy kibice to gra nie warta świeczki.....

  • 2 lata temu | ocena +39 / -39

   TAKA PRAWDA BARANY

   No banda baranów z Was

  • 2 lata temu | ocena +51 / -51

   Gonzo

   Chciała zniszczyć Kleszczów - nie udało się - to zniszczyła Gieksę!!! Dla niby polityków liczy się tylko ich własny interes i kasa!!! Po wyborach mają wszystkich "gdzieś"!!!

   • 2 lata temu | ocena +8 / -8

    TAKA PRAWDA BARANY

    Kolejny baran hehe

 • 2 lata temu | ocena +30 / -30

  Ręce opadają

  Nie tylko Olejnik ale pozostałe ZZ także wiedzą doskonale ze Adresat ich pisma to zablokował na prośbę waszego piotrkowskiego posła belchatowian zelowian i wszystkich możliwych miejscowości w okręgu - szkoda ze sam niby sponsora twierdził ze załatwił a teraz palcem nie tu nie ruszy żeby pomoc GKS - tutaj właśnie macie prawdę kto chciał faktycznie cokolwiek ratować i pomagac!

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  medalista

  Nagle związki zawodowe wzięły się za ratowanie klubu, no tak, przecież olejnik ja popierał to teraz jakoś musi się pokazać....

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Ya

   Olejnik ratuje już elbest warszawka rozpracowywuje już następną spółkę kasa z Bełchatowa powinna zostawać w Bełchatowie Drżyjcie następne spółki Będziecie następne

 • 2 lata temu | ocena +36 / -36

  Komentarz

  Przecież jak na dłoni widać ze się jej boja bo porządki robi dziewczyna to chcą jej dokopać z każdej strony - rozgoryczony DK i GL plus banda konfederatów którzy kobiety mają za sciery. Ktoś poleciał do góry na skargę i dziewczyne zablokowali-wystarczy spojrzec na pisma ZZ i do kogo są adresowane! Ale jak tutaj ciemnogród panuje to jedynie bełkot wypływa a nie dialog.

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   tyu

   Biedactwo. Jaka ta kłamczucha poszkodowana. To już kibiców nie można w konia zrobić? Wszyscy winni tylko nie ona.

 • 2 lata temu | ocena +31 / -31

  Anna

  Znałam prawie wszystkich naszych wspaniałych piłkarzy po koleji teraz już mniej ale taki wspaniały klub powinien istnieć.

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Karol

   Aniu z której strony ich znasz:)

   • 2 lata temu | ocena +10 / -10

    dsd

    z każdej heeeh

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Mieszkaniec

  Prosze zostawić te sprawę w spokoju ta banda nieudaczników powiedziała juz za wiele.. Pani Poseł oni nie są warci żadnych starań!

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  .

  Janowska!!!! Co? Ty ........!!!!!

 • 2 lata temu | ocena +30 / -30

  Terenia

  Dawała nieswoje, a dumna była jakby dawała własne. Dziadowstwo.

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   Nn

   To chyba norma w sekcie.

 • 2 lata temu | ocena +40 / -40

  TAKA PRAWDA BARANY

  Wicemistrzostwo zrobił Lenczyk bez żadnych głośnych transferów. Wicemistrza zdobył prawie ten sam skład, co grał na zapleczu ekstraklasy. To Lenczyk zrobił wartość dodaną. Szastanie kasą zaczęło się później, sprowadzanie bezproduktywnych grajków za ogromne pieniądze. Nie będę rzucał nazwiskami, ale dobrze wiecie którzy piłkarze pobudowali sobie wille za samo grzanie ławy w GKSie. Ktoś ich do klubu sprowadził, ktoś zaproponował horrendalnie wysokie kontrakty. A kiedy PGE zaczęło przykręcać kurek, to zarząd powinien reagować, ograniczać koszty, a nie żyć ponad stan. Długi nie wzięły się z sufitu. Nie wydaje mi się, żeby wszystkiemu winny był Dawid Nowak, bo nie chciał grać u kapryśnego milionera. Niektóre stajnie menadżerskie traktowały GKS, jak frajera, którego można walić w rogi. Niektórzy piłkarze, niektóre kontakty w GKSie, to był skandal. A ci, którzy się u nas wypromowali, odchodzili za darmo, bo nikt nie potrafił zabezpieczyć interesów klubu odpowiednimi zapisami w kontrakcie. Kilku menadżerów zrobiło na GKSie interes życia. Nikt tyle nie płacił za piłkarski szrot, co GKS. No a jak się kasa w GKSie skończyła, to zabrali zabawki i się zmyli. A długi niech spłaca kto inny. Nie ma kasy, to nie ma szemranych układów z menadżerami i nie ma kasy pod stołem. Panowie się pobujali w piłkarskim światku, narobili długów, a potem się zmyli, bo sponsor nie chciał dłużej finansować ich amatorki.

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   Obserwatyr

   Brawoooooo a barany beda robic meeeeeee meeeeeeee beeeeeeee beeeeeeee i zaorać

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Skra

  Piechocki da kase

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  Szyderca

  Pani Janowska zaskoczona.... Ja też jestem zaskoczony że ktoś taki dostał mandat poselski. Najpierw sukces powinno się odnieść a dopiero potem obwieszczać. Trzymam w ręce podpisaną umowę sponsorską to wtedy się tym chwalę a jak nie mam to siedzę cicho i w ciula ludzi nie robię. Ale przecież kampania była na ostatniej prostej... WSTYD PGE! WSTYD PANI JANOWSKA! Zobaczymy jakie będą kolejne kroki kibiców. Liczę że na kilku okrzykach się nie skończy.

  • 2 lata temu | ocena +30 / -30

   Anty szyderca

   Grozisz jej tępa pało?

   • 2 lata temu | ocena +18 / -18

    Misiewicz

    Raz się skoorwisz, koorwą zostaniesz. Czyż nie tak mówi staropolskie przysłowie? A konsekwencje swoich czynów ponosi każdy. Zwłaszcza ktoś, kto dzięki wykorzystaniu innych dostaje intratne stanowisko.

  • 2 lata temu | ocena +18 / -18

   Antoni

   Jak Janowska odda mandat, to do sejmu wejdzie Kubiak. Ciekawe kto miał wpływ na uwalenie dogadanej podobno umowy?

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    prwda

    no i co kłamczuszku? Jedno kłamstwo wam przeszło ale teraz kibice już są ostrożniejsi. Sałek kłamczuszku Sałek.

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    dd

    Nie prawda, wtedy wejdzie Pan Sałek

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  minecraftblowek

  Szkoda tylko trochę kibiców i dzieciaków którzy też w GKS grali

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Olek

  Przypominam że PGE jest od kilku lat sponsorem GKS. Co roku dawali za mało i klub wpadał w długi. Już dawno piłkarze w tym klubie zarabiają nie za dużo do możliwości sponsora. Tym bardziej że na żużel i na Mielec pieniądze idą wcale nie małe i tam energii nie produkują. Gierki polityczne i tyle. Pani Janowska wierzymy w panią, tylko pani może to odwrócić, bo senator chyba się zdrzemnął jak Korwin w sejmie.

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  nick

  A WYSOCKA gdzie OBSTAWIA STOŁKI W PEC KOLESIA SWOJEGO

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Podpis

  Jak piłkarze sami kradli i przepompowywali kasę z GKS w inne miejsca to wtedy gdzie byli kibice?! Rozliczcie swoich piłkarzykow z poprzednich lat i prezesów, nic dziwnego ze nikt nie chce wskrzeszać trupa.

 • 2 lata temu | ocena +40 / -40

  TAKA PRAWDA BARANY

  Gwoli ścisłości dobrze by było, gdyby kibice GKSu mieli świadomość, kto narobił tych długów, które dziś prawdopodobnie zatopią nasz klub, bo nikt nie chce spłacać cudzych długów. Inni szastali kasą, łapali u kibiców punkty. A jak budżet przestał się dopinać, to się zmyli. Wy się lepiej dobrze zastanówcie KTO zrujnował nasz klub. Każdy sponsor jak patrzy, że ma spłacić 5 baniek za cudze szaleństwa, to się puka w głowę. ŁKS zmieniał nazwę, żeby nie spłacać długów po poprzednikach, rts chyba nawet ze 2 razy zmieniał nazwę, że to niby nowy podmiot i nie odpowiada za długi poprzednika. A my liczymy, że przyjdzie św. Mikołaj i ot tak, lekką ręką wyłoży 5 baniek na stół, bo wcześniej klubem rządzili idioci.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   ddd

   no konkret wypowiedzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   Adaś

   Trzeba zmienić nazwę na Klub Sportowy imienia Lecha Kaczyńskiego i kasa popłynie szerokim strumieniem. Mało tego. Wszyscy Pisowcy zarządzający PGE zaczną się prześcigać w robieniu klubowi dobrze, bo podważanie kultu Lecha byłoby końcem ich kariery.

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Szyderca

    O kurcze... To jest pomysł! Wtedy Liga Mistrzów nasza, a Messi, Ronaldo i Lewandowski w końcu zagrali by w jednym klubie☺

    • 2 lata temu | ocena +6 / -6

     Adaś

     Kluski śląskie z Messim w Śródmiejskiej. Surówka z kiszonej i kompot. Dla Lewego oczywiście rosół. To może się ziścić. Wystarczy tylko chcieć.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   JUT

   w TAKIM RAZIE NIECH GKS POSTAPI TAK JAK ŁKS

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Ze sportowej

   Brawo Panie kolego wreszcie mądra i obiektywna wypowiedź

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Tomasz

  Wyczachowski na wiceprezesa betransu po czym ładziak odskoczył z rady nadzorczej to hucpa dopiero

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Wy

   Haha poważnie? Widzę że politycy pchają się gdzie mogą... A jakie oni mają wykształcenie do takich stanowisk???

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Seba

  Nie sponsorowałbym klubu, na którym nie zarobię. Proste i logiczne.

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Ktoś

   A Narodowy zarabia

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Wojtek

  No jaki jest sens pakować pieniądze w klub, który tak kopie... Oj chyba pieniążki pójdą do Łodzi :) nowy stadion, karnety rozchodzą się w parę dni. I ta siła w kibicach.

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  Radek

  Nie powinni dostać ani grosza. Zaorać to dziadostwo

 • 2 lata temu | ocena +28 / -28

  Mieszkaniec

  Klub beznadziejny tak samo jak kibice

 • 2 lata temu | ocena +31 / -31

  Cola

  A ja bym te pieniądze przekazała Skrze. Tam jest poziom i to światowy. !!!

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   jee..ac skre

   na skre na ktora przychodzi ponizej 500 osob?

   • 2 lata temu | ocena +6 / -6

    Lol

    Na GKS niewiele więcej...

    • 2 lata temu | ocena +1 / -1

     Szyderca

     No, przynajmniej 3x tyle.

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   Wujek Dobra Rada

   Po co kłaść pieniądze w dyscyplinę która, poza grupką ortodoksów, nikogo na świecie nie interesuje? Dajcie GKSowi te pieniądze co pompowane są w jakąś niszową dyscyplinę to przy mądrym zarządzaniu też będzie mistrzostwo.

  • 2 lata temu | ocena +13 / -13

   Roki

   I po GKS Bełchatów. Szkoda mi tylko tych kibiców.

 • 2 lata temu | ocena +28 / -28

  Obserwatyr

  ZAORAĆ GKS , ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, PRZENIESC TARGOWISKO KORKÓW NA MIESCIE NIE BEDZIE

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   Ktoś

   Sam się zaoraj

   • 2 lata temu | ocena +4 / -4

    Obserwatyr

    Ty już zostałeś nierobie do roboty pracować na ukochany klubik i kopaczy spod bloku

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Pola

  A ja bym postawiła warunek. Albo znajdą się conajmniej w pierwszej 5, albo nie zobaczą pieniążków. I sprawa rozwiązana.

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   Ktoś

   Bez kasy byl awans do 1 ligi warunek postawi sam prezes PGE że będzie awans będzie sponsor awans jest sponsora nie ma

   • 2 lata temu | ocena +10 / -10

    Yogi

    Z takim sponsorem 1 liga to zdecydowanie za mało...

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Soul

  A co tu sponsorować?? Jak dla mnie szkoda pompowac kasę w klub który nie ma osiągnięć. Sorry ale taka jest prawda.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   hytht

   Wiele klubów z dużo większych miast chciałoby mieć taki brak osiągnięć jak GKS. Dla takiego miasta jak Bełchatów ekstraklasa to już duży sukces.

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   Ktoś

   Była kasa było wicemistrzostwo

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    x

    kupione a nie wywalczone...ten klub nigdy dobrze nie gral, mial tylko pieniadze i pora z tym skonczyc

    • 2 lata temu | ocena +0 / -0

     aaa

     Właśnie wywalczone a nie kupione :D niektórzy tutaj ładne bzdety piszą, ddbelchatow atakuje chyba jakaś farma trolli

     • 2 lata temu | ocena +1 / -1

      b

      przeciez jak wyszlo ze kupowali mecze to nie w owczesnym czasie tylko pare lat wstecz jak odnosili sukcesy...

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Janosik

  Brak komentarza będzie najlepszym komentarzem ????

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   rethgjt

   no najlepiej nie miec wlasnego zdania

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Abcd

    Czym innym jest nie mieć zdania a czym innym powściągliwość w komentarzu od wyłania żółci z siebie