Reklama

Co dalej z zarośniętymi parkami i trawnikami w Bełchatowie? Pojawił się pewien problem...

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z zarośniętymi parkami i trawnikami w Bełchatowie? Pojawił się pewien problem... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedna z firm, która zajmowała się terenami zielonymi w Bełchatowie złożyła wniosek o upadłość i rozwiązała umowę z miastem. Urzędnicy zapewniają, że utrudnienia są chwilowe, a koszenie nie ustaje – część zadań przeszła bowiem na drugiego wykonawcę.

W tym roku w Bełchatowie, systematyczne koszenie traw zaczęło się nieco później niż zwykle, bo w drugiej połowie maja. Urząd miasta informuje, że wynikało to z panującej w kraju epidemii, a także zaleceń środowiskowych związanych z suszą – wysoka trawa lepiej zatrzymuje wodę w glebie.

- W związku z tym koszone były wyłącznie miejsca newralgiczne, gdzie wysoka trawa mogłaby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców – poinformował magistrat.

Prace związane z koszeniem, pełną parą ruszyły po majowych opadach, i obecnie realizowane są regularnie. Urzędnicy przypominają jednak, że terenów, które wymagają uprzątnięcia jest wiele, w związku z tym nie ma możliwości technicznych, by skosić wszystko od razu.

- Roboty uzależnione są też od warunków pogodowych. W momencie, gdy pada, prace te są przerywane – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Do tej pory, o tereny zielone w Bełchatowie dbały dwie firmy – kilka dni temu, jeden z wykonawców (firma KTU Zieleń) poinformował, że złożył wniosek o upadłość, a co za tym idzie, rozwiązuje umowę na utrzymanie zieleni, którą zawarł z miastem.

- Aby nie robić przestoju część zadań zleconych KTU Zieleń przejęła już druga z firm – Zieleń-Pawlak – zajmująca się miejskimi terenami zielonymi – uspokajają urzędnicy.

Obecnie trwają procedury, które mają na celu wyłonienie nowego wykonawcy na miejsce KTU Zieleń. Wiceprezydent Bełchatowa, Dariusz Matyśkiewicz zapewnia, że dokładają wszelkich starań, by jak najszybciej przywrócić miejską zieleń do właściwego stanu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE