Reklama

Chcesz pomagać osobom potrzebującym? Możesz zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Opublikowano:
Autor:

Chcesz pomagać osobom potrzebującym? Możesz zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poszukiwany jest lider oraz wolontariusze, którzy poprowadzą tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki w Bełchatowie. Organizatorzy pilnie poszukują chętnych, bo czasu zostało już naprawdę niewiele. Zgłoszenia przyjmowane są bowiem tylko do poniedziałku, 20 lipca.

Organizatorzy „Szlachetnej Paczki” czyli akcji, która ma na celu pomoc dla rodzin i osób potrzebujących, poszukują pilnie wolontariuszy. Aby po raz kolejny zorganizować regionalną odsłonę tej ogólnopolskiej akcji w Bełchatowie, potrzebnych jest min. 20 chętnych i osoba, która całą nimi pokieruje.

W poprzednich latach akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku, dzięki "Szlachetnej Paczce", udało się pomóc 25 bełchatowskim rodzinom. Organizatorzy akcji wierzą, że w tym roku będzie podobnie, jednak do tego potrzebni są wolontariusze.

Osoba, która chciałaby zostać wolontariuszem, musi mieć ukończone 16 lat. Musi wykazywać się wrażliwością, empatią i otwartością, ale też ma łatwość w nawiązywaniu kontaktu, umie planować i przestrzegać dyscypliny pracy. Wolontariusz bezpośrednio spotyka się z rodzinami będącymi w trudnej sytuacji, osobami samotnymi i seniorami. Co ważne, osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców na udział w akcji.

Co ważne, liderem zespołu wolontariuszy może być wyłącznie osoba dorosła. Jej zadaniem będzie zbudowanie zespołu, pomoc wolontariuszom i kontrola ich pracy, a także organizacja całego zaplecza logistycznego. Aby zgłosić się do udziału w akcji należy wejść na stronę: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/, wypełnić krótki formularz i czekać na telefon lub/i spotkanie online z lokalnym koordynatorem. Każdy wolontariusz weźmie udział w kampanijnych szkoleniach, które w tym roku, ze względu na pandemię, odbywać się będą w sieci. Podczas takich spotkań kandydaci pod okiem doświadczonych trenerów uczą się komunikacji i pracy w zespole oraz zyskują profesjonalne przygotowanie do nowej roli. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 20 lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE