Reklama

Reklama

Chcą zbudować nowe baseny i zjeżdżalnie. Kiedy ruszy inwestycja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Chcą zbudować nowe baseny i zjeżdżalnie. Kiedy ruszy inwestycja?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozbudowa Solparku w Kleszczowie opóźni się i to znacznie. Gmina wciąż nie ogłosiła przetargu na inwestycję. Jaki jest powód?

Reklama

Według wcześniejszych zapowiedzi najbogatszej gminy w Polsce, prace przy budowie nowych basenów i zjeżdżalni w Solparku powinny już właściwie się toczyć, a kąpieli w rozbudowanej części mieliśmy zażywać już latem 2022 roku. Niestety na nowe atrakcje będzie musieli poczekać. Gmina wciąż nie ogłosiła bowiem przetargu na wykonanie prac remontowych i rozbudowę kompleksu. Skąd opóźnienie?

- Obecnie są prowadzone ostateczne uzgodnienia szczegółów dokumentacji projektowej pomiędzy projektantem tej inwestycji oraz użytkownikiem obiektu czyli spółką Solpark Kleszczów – mówi Jerzy Strachocki, rzecznik prasowy urzędu gminy w Kleszczowie.

Jak dodaje, gmina wstępnie zakłada, że przetarg na wspomnianą inwestycję będzie mogła ogłosić dopiero w drugim kwartale 2022 roku. To są ostrożne prognozy, dlatego nie można wykluczyć, że cała procedura i uzgodnienia z projektantem mogą się jeszcze przeciągnąć.

Co zobaczymy w rozbudowanym Solparku? Według wcześniejszych zapowiedzi znacznie powiększona ma zostać część basenowa obiektu. Na zewnątrz ma zostać umieszczony nowy basen. Będzie wykonany ze stali i ma mieć ok. 120 metrów kwadratowych powierzchni. W planach jest też wodny plac zabaw z brodzikiem dla dzieci. Kolejną atrakcją mają być dwie zjeżdżalnie. Jedna długa na 120 metrów, a druga mniejsza dla dzieci. W pobliżu basenowej części ma powstać również cześć gastronomiczna.

Solpark chce zwiększyć liczbę klientów, dlatego planuje również przebudowę istniejących szatni. Zwiększy się liczba szafek. Będzie też bezpośrednie połączenie szatni ze strefą saun.

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku, to z nowych atrakcji będzie można skorzystać najwcześniej w 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy