Reklama

Chcą chronić mieszkańców przed koronawirusem. Rozdają za darmo maseczki i rękawiczki

Opublikowano:
Autor:

Chcą chronić mieszkańców przed koronawirusem. Rozdają za darmo maseczki i rękawiczki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa, którzy mają problem z zakup środków ochrony przed koronawirusem, mogą otrzymać je za darmo. Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie zakupiło maseczki i rękawiczki, a także płyn do dezynfekcji. Dotację na ten cel przekazał koncern PGE. Pakiety medyczne dostępne są w Bełchatowskim Centrum Medycznym.

Łącznie 2000 maseczek, 6000 rękawiczek i 280 litrów płynu do dezynfekcji. Taką ilość sprzętu ochronnego udostępniło dla bełchatowian Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie za dotację, jaką otrzymało od PGE. Pomoc dla mieszkańców została popakowana w tzw. pakiety medyczne. W przygotowanych woreczkach znalazły się: 4 pary rękawiczek, 2 maseczki chirurgiczne oraz dozownik z płynem do dezynfekcji.

- To sprzęt, który w tej chwili jest trudno dostępny, a jeśli już jest w sklepach, to w cenach znacznie wyższych niż przed epidemią. Nie każdego mieszkańca stać na zakup. Dlatego zdecydowaliśmy się na taką inicjatywę – tłumaczy Rafał Wasilewski, szef Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

Chętni takie pakiety mogą wciąż otrzymać w Bełchatowskim Centrum Medycznym. Część maseczek już została rozdana mieszkańcom Bełchatowa. Sprzęt dostarczono również dla pogotowia w bełchatowskim szpitalu. Członkowie stowarzyszenia proszą też mieszkańców, aby nie wyrzucali dozowników wykorzystywanych do dezynfekcji.

- Jeśli ktoś zużyje cały płyn do dezynfekcji z dozownika, to niech przyniesie pojemnik z powrotem, wówczas ponownie zostanie on napełniony i posłuży innej osobie. Mamy zapasy płynu, ale niestety ilość pojemników jest niewystarczająca – mówi Rafał Wasilewski.

Obecnie wciąż trwa zbiórka na zrzutka.pl na sprzęt ochronny dla pracowników bełchatowskiego szpitala. W tej chwili zebrano już ok. 4,5 tys. zł. Za uzbierane pieniądze zostaną zakupione maseczki oraz kombinezony ochronne, a także fartuchy jednorazowe, gogle, przyłbice i środki dezynfekujące.

- Bardzo nas cieszy, że bełchatowianie wspierają zbiórkę. Każdy, kto ma takie pragnienie, wciąż może przyłączyć się do akcji, bo będzie trwała jeszcze przez kilkanaście dni – podkreśla Rafał Wasilewski.

Wpłacić pieniądze i wesprzeć zbiórkę można pod tym LINKIEM

Jak informują organizatorzy, wszystkie zebrane fundusze zostaną wykorzystane na zakup wspomnianych rzeczy dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w Bełchatowie oraz Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE