Reklama

Były prezes PGE GiEK S.A. - Sławomir Z. w rękach CBŚP

Opublikowano:
Autor:

Były prezes PGE GiEK S.A.  - Sławomir Z. w rękach CBŚP - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Były prezes PGE GiEK S.A. Sławomir Z. w rękach służb Centralnego Biura Śledczego Policji. Jak podaje tvn24 szef spółki PGE Energia Odnawialna (objął to stanowisko po rezygnacji z pracy w Bełchatowie) został zatrzymany w środę. Sprawa, w której Sławomirowi Z. mają być postawione zarzuty sięga jego działalności w samorządzie w Bogatyni.

Jak podaje tvn24 powołując się na anonimowe źródła:

- Policjanci zaprosili prezesa do samochodu i odjechali z nim. Nie było przeszukania biura. Nie było też kamer, ani zakładania kajdanek.

Idąc dalej za informacjami stacji, oprócz Sławomira Z. w tej samej sprawie zostali również zatrzymani inni lokalni politycy z burmistrzem Bogatyni Andrzejem G. na czele. Zarówno Andrzej G. jak i Sławomir Z. to lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości na Dolnym Śląsku, obaj mają mieć związek ze „śmieciowym biznesem”, na którym tracić miał samorząd Bogatyni. O sprawie nieprawidłowości w tamtejszym Gminnym Przedsiębiorstwie Oczyszczania, w którym członkiem zarządu był właśnie Z. grzmieli zarówno lokalni działacze jak i dziennikarze. Zdaniem tych pierwszych w Gminnym Przedsiębiorstwie Oczyszczania dochodziło do fałszowania dokumentacji, co skutkowało tym, że na składowisko i do miejscowej spalarni trafiało 20 razy więcej odpadów, niż wytwarzano w gminie. Sprawa swój początek miała w 2013 roku, śledztwo ruszyło w styczniu 2017 roku, a środowe zatrzymania są jego pokłosiem.

Sławomir Z. stanowisko prezesa zarządu PGE GiEK objął w grudniu 2015 roku. 24 października 2018 roku złożył rezygnację z tej funkcji. Spółka w żaden sposób nie informowała o powodach odejścia. Nieoficjalnie mówiło się, że są nimi sprawy prywatne. Z innych, również nieoficjalnych źródeł słychać było, że rezygnacja Z. z pracy w„gieksie” to efekt braku odpowiednich relacji z częścią związków zawodowych.

Z. długo bezrobotnym nie był, już 16 listopada 2018 roku objął prezesurę w innej spółce należącej do grupy kapitałowej PGE – Energetyce Odnawialnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE