Reklama

Był tak pijany, że zasnął w aucie na środku drogi pod Kleszczowem. Wybrał pechowe miejsce na drzemkę, bo za chwilę...

Opublikowano:
Autor:

Był tak pijany, że zasnął w aucie na środku drogi pod Kleszczowem. Wybrał pechowe miejsce na drzemkę, bo za chwilę...  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pijany kierowca uderzył w znak drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia, by chwilę później zasnąć w odpalonym samochodzie. Zauważyli go wracający z czynności policjanci. Okazało się, że poza ponad 2 promilami alkoholu, 62 -latek posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzną zajmie się teraz sąd – grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Uwagę funkcjonariuszy KPP Bełchatów, którzy w czwartek 2 lipca wracali z czynności służbowych zwrócił peugeot, który stał na jezdni z uruchomionych silnikiem, całkowicie blokując drogę w miejscowości Stefanowizna (gm. Kleszczów). Pojazd miał uszkodzone przednie opony, nie posiadał też jednej z tablic rejestracyjnych.

Jak informują funkcjonariusze, w pierwszej chwili pojawiły się obawy, że kierowca samochodu mógł stracić przytomność. Siedział bowiem przechylony na siedzenie pasażera z przypiętymi pasami. Szybko okazało się, że przyczyna jego nietypowego postoju jest zupełnie inna.

- Sprawdzając czynności życiowe mężczyzny okazało się...że jest kompletnie pijany. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje KPP Bełchatów.

Dodatkowo, uszkodzenia na samochodzie wskazywały, że mógł on uczestniczyć w kolizji drogowej. Mundurowi szybko ustalili, że wcześniej, 62-latek uderzył w znak drogowy i oddalił się z miejsca zdarzenia – została tam jednak jego przednia tablica rejestracyjna.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdów mechanicznych na zakazie oraz pod wpływem alkoholu grozi mu do 5 lat więzienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE