Reklama

Reklama

Montują "wysepkę" na jednej z głównych ulic w Bełchatowie. Kierowcy będą musieli zwolnić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie/www.belchatow.pl

Montują "wysepkę" na jednej z głównych ulic w Bełchatowie. Kierowcy będą musieli zwolnić - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie/www.belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto doświetla przejścia dla pieszych. Dodatkowe oświetlenie pojawiło się na „zebrze” przy zjeździe z Staszica w ul. św. Faustyny, a także na alei Wyszyńskiego. Na jednej z tych ulic zastosowano także dodatkowe rozwiązanie – tzw. „wysepkę”.

Reklama

Kierowcy, dojeżdżający do przejścia dla pieszych na alei Wyszyńskiego w pobliżu kościoła na os. Przytorze, będą musieli  zdjąć nogę z gazu. Wszystko za sprawą nowego rozwiązania, które ma chronić pieszych na pasach. Miasto zamontowało tzw. azyl czyli wysepkę, którą kierowcy zmuszeni będą ominąć.

Zarówno na alei Wyszyńskiego jak w okolicach osiedla Binków przy zjeździe z ul. Staszica w ul. św. Faustyny miasto montuje nowe doświetlenie „zebr”, dzięki czemu piesi mają być lepiej widoczni dla kierowców.

- Zamontowane zostaną z tzw. asymetrycznym rozproszeniem strumienia światła. Dzięki takiemu rozwiązaniu oświetlone będą nie tylko same pasy, a pieszy widoczny będzie także z boku. Dodatkowo jaśniej zrobi się także w tzw. strefie oczekiwania – informuje bełchatowski magistrat.

Przy wejściach na pasy pojawiły się też specjalne płytki z wypustkami, które podnoszą bezpieczeństwo wchodzących na pasy osób niewidomych i niedowidzących. Jaki informuje miasto, aby przejścia były jeszcze bezpieczniejsze, fragmenty jezdni tuż przed nimi zostały uszorstwione. Przed dojazdem do zebr pojawiły się specjalne pasy wibracyjno – akustyczne.

Doświetlenie obu wspomnianych przejść dla pieszych kosztować będzie w sumie nieco ponad 70 tys. zł. Na ich realizację miasto pozyskało środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie sięga 80 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy