Reklama

Reklama

Brózda wiceprzewodniczącym, Wodziński odwołany. "Nie jestem członkiem partii PiS, więc co mnie obchodzi jakiś zarząd"

Opublikowano: czw, 28 wrz 2017 13:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś odbyła się XXXIX sesja Rady Miejskiej. W ramach podjętych dziś uchwał z funkcji wiceprzewodniczącego prezydium Rady został odwołany Józef Wodziński, w jego miejsce stanowisko objął radny Sebastian Brózda.

Reklama

O odwołanie Józefa Wodzińskiego wnioskowało sześciu radnych - Piotr Wysocki, Damian Wyszyński, Elżbieta Naturalna, Michał Wyczachowski, Sebastian Brózda, Karol Kowalski - którzy uzasadniali, że podstawę złożenia wniosku "stanowi brak współpracy w Prezydium Rady Miejskiej oraz utrata zaufania do wiceprzewodniczącego".

Ponadto wnioskodawcy argumentowali, że ze względu na fakt, "iż Pan wiceprzewodniczący Józef Wodziński nie uznaje decyzji władz statutowych PiS oraz ignoruje fakt istnienia struktur politycznych brak jest podstaw do dalszego pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego przez radnego Józefa Wodzińskiego". W głosowaniu radni 14 głosami za i 7 przeciw poparli złożony wniosek.

Co na to sam odwołany? Z żadnym z przytoczonych argumentów się nie zgadza

- Sprawy partyjne trudno mi jest komentować, nie jestem członkiem partii PiS, więc co mnie obchodzi jakiś zarząd wojewódzki czy tam inny. Tak więc, uzasadnienie, że ja nie uznaje decyzji władz statutowych PiSu wydaje mi się, że mnie nie dotyczy. Brak współpracy w prezydium rady? Zawsze coś tam prowadziłem, więc jak to nie ma współpracy? Jakby nie było, to bym nie prowadził...- podsumował Józef Wodziński.

Po odwołaniu z funkcji wiceprzewodniczącego Józefa Wodzińskiego radni wybrali nowego. Jedyną kandydaturę - Sebastiana Brózdy poparło w głosowaniu 13 radnych, 3 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

- Rada Rady Miejskiej zdecydowała większością głosów, aby powierzyć mi stanowisko wiceprzewodniczącego. Chciałem ze swojej strony podziękować wszystkim za zaufanie i wyraźnie chciałem zaznaczyć, że tylko trzech radnych głosowało przeciw mojej osobie. Będę starał się wypełniać swoje obowiązki w prezydium rady sumiennie i uczciwie - powiedział tuż po głosowaniu nowy wiceprzewodniczący Sebastian Brózda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

    Ona

    domowe przedszkole

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

    Gang Albanii

    I ta zabawa za naszą kasę...