Reklama

Bliscy tragicznie zmarłej bełchatowianki chcą spełnić jej ostatnie marzenie. Potrzebują jednak pomocy

Opublikowano: wt, 18 sie 2020 12:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 21- letnia bełchatowianka, Magda, była instruktorką i miłośniczką jazdy konnej – od wielu lat pomagała zwierzętom i nie mogła przejść obojętnie obok ich krzywdy. Niestety, przewrotny los sprawił, że kilka tygodni temu doznała tragicznego wypadku, po którym zmarła. Rodzina i przyjaciele chcą spełnić jej ostatnie marzenie i ocalić jej ukochane konie – na ten cel potrzebne są jednak fundusze, dlatego zdecydowali się wystartować z internetową zbiórką.

Najbliżsi wspominają Magdę jako osobę ciepłą, miłą – mówiąc najprościej, jako dobrego człowieka, który nigdy nie odmawiał pomocy. Mimo przeciwności losu, była szczera i zawsze uśmiechnięta – a co najważniejsze, robiła wszystko by realizować swoje marzenie, jakim była praca z końmi.

Mimo wielu przeciwności, w tym ciężkiej choroby, która skończyła się operacją, Magda zawsze wracała do siodła, bo jak mówią jej bliscy – tam czuła się najszczęśliwsza. Aż do tragicznej niedzieli, 2 sierpnia...

- Zwykły dzień Magdy, dużo treningów, ale wszystko szło dobrze, była wszędzie na czas. Dojechała na ostatni trening w okolicach Łodzi. Znała konia i jego właścicielkę, to miał być miły trening. I znowu pojawił się los – piszą bliscy Magdy na stronie internetowej zbiórki.

Tego dnia, w trakcie prowadzenia treningu Magda spadła z konia i dostała się prosto pod jego kopyta. Doznała bardzo poważnych obrażeń klatki piersiowej, i mimo natychmiastowej pomocy, młoda kobieta zmarła.

Magda w tym tragicznym dniu zostawiła nie tylko rodzinę, ale również jej ukochane konie – Ivory i Magnusa, które wymagają stałej pomocy lekarskiej. Niestety, rodzina i najbliżsi 21 -latki nie są w stanie udźwignąć takiego ciężaru finansowego, dlatego o pomoc w spełnieniu marzenia, siostry, córki i przyjaciółki, postanowili poprosić w internecie.

Internetowa zbiórka ruszyła na portalu pomagam.pl – swoje wsparcie możecie przekazać pod TYM linkiem. Na stronie znajdziecie też całą historię Magdy, jej walki z losem i jej największej miłości – koni.

Pomóc możecie też na facebook-owej grupie "Otulmy pomocą konie Magdy", gdzie organizowane są aukcję charytatywne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE