Reklama

Reklama

Biegnąc świętowali niepodległość. Które szkoły najlepsze? [FOTO]

Opublikowano: czw, 7 lis 2019 12:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś młodzi bełchatowianie zmagali się podczas "Biegu Niepodległości" w parku Olszewskich. Na najlepszych zawodników czekały ciekawe nagrody rzeczowe, a szkoła, która wypadła najlepiej otrzymała przechodni "Krzyże Niepodległości". W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 osób.

Reklama

7 listopada w parku Olszewskich odbyła się 17. edycja bełchatowskiego Biegu Niepodległości. To inicjatywa MCS, która z roku na rok zyskuje na popularności. Najmłodsi, urodzeni po 2007 roku wystartowali na 600 metrowej trasie. Młodzież z roczników '05 i '06 przebiegła kilometrowy odcinek. Na najstarszych czekała kategoria Open i dwukilometrowa trasa.

- Podczas biegu szkoły rywalizowały też o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzymała go placówka, która wypadła najlepiej w klasyfikacji końcowej. Dla każdego przewidziano ciepły posiłek i herbatę. Na wszystkich startujących czekały również pamiątkowe dyplomy, zaś na zwycięzców w poszczególnych kategoriach medale i nagrody rzeczowe – informują miejscy urzędnicy

W tym roku przechodnie Krzyże Niepodległości trafiły do Szkoły Podstawowej nr 13 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego. Poza tym wśród wszystkich szkół podstawowych miejsca na podium zajęły kolejno Jedynka i Dziewiątka, natomiast spośród szkół ponadpodstawowych – II LO i III LO.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    ...

    Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skazany. Rafał Gaweł został skazany za oszustwa na szkodę banku, przedsiębiorców i fundacji oraz próbę udaremnienia egzekucji wierzytelności. Najpierw sąd wymierzył mu cztery lata więzienia; sąd apelacyjny obniżył karę do dwóch lat. Sprawa ma tyle wątków i o tylu okolicznościach trzeba by było powiedzieć, by zobrazować życie oskarżonego i naświetlić, jak naruszał on porządek prawny i czerpał z tego przez wiele lat korzyści materialne. Lansował się w mediach jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, w interesie społecznym, która działała zgodnie z prawem i nikt nie został przez nią pokrzywdzony. Jest to nieprawda. Naprawdę z wieloma oskarżonymi miałem do czynienia, ale pierwszy raz widzę osobę, która postępując w taki sposób jest w stanie, stając przed kamerą atakować prokuraturę, zarzucać bezprawne działania osobom, które mają status pokrzywdzonych, a siebie wybielać. To jest wręcz niepojęte mówił Sędzia Sławomir Cilulko podczas uzasadniania 1 wyroku. Przestępstwa, których dopuszczał się oskarżony, nie mogą spotkać się z pobłażliwym traktowaniem. Dysponowanie środkami publicznymi wymaga przejrzystości i uczciwości. Tworzył on pozory działalności pro publico bono, a pożyczki i dotacje przyznawane na finansowanie projektów obywatelskich przeznaczał na własne cele - powiedziała w uzasadnieniu sędzia Alina Kamińska. Do dwóch lat więzienia obniżył w piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku karę dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze Rafała Gawła, wraz z innymi osobami oskarżonego m.in. o oszustwa związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wyrok jest prawomocny. W pierwszej instancji wobec Rafała Gawła (zgodził się na podawanie w tej sprawie przez media jego danych i wizerunku) zapadł wyrok 4 lat więzienia. DOPÓKI DDBELCHATOW BĘDZIE USUWAĆ TEN KOMENTARZ TO BĘDĘ GO UMIESZCZAŁ POD PRAWIE KAŻDYM ARTYKUŁEM. STOP CENZURZE!.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    jołkipołki

    Bieganie bieganiem, a ja się pytam posłanki Janowskiej i prezesa Rydza - gdzie jest umowa dla GKS? Prezesik z posłanką mówili, że w przyszłym tygodniu. Gdzie umowa? Oszustwo?!