Reklama

Reklama

Biblioteka przygotowała nową usługę dla bełchatowian. Książkę można zamówić na... dowóz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Biblioteka przygotowała nową usługę dla bełchatowian. Książkę można zamówić na... dowóz  - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Biblioteka w Bełchatowie chce pomóc najstarszym mieszkańcom, którzy osobiście nie mogą wypożyczyć książek. Pracownicy placówki dowiozą zamówione pozycje seniorom i osobom niepełnosprawnym. Jak zamówić ulubiony tytuł?

Reklama

„Książka z dostawą do domu” to tytuł najnowszej akcji bełchatowskiej biblioteki, która ma ruszyć jeszcze w marcu. Placówka w ten sposób chce pomóc osobom, które nie mogą samodzielnie odebrać zamówionych materiałów oraz nie mają nikogo bliskiego, kto mógłby to za nie zrobić.

- Chodzi o ułatwienie dostępu do bogatego księgozbioru mieszkającym w Bełchatowie seniorom powyżej 75 roku życia oraz osobom niepełnosprawnym, które ze względu na stan zdrowia bądź trudności z poruszaniem się nie mają możliwości osobistego odwiedzenia placówki – informuje magistrat.

W jaki sposób skorzystamy z pomocy biblioteki? Jednorazowo będzie można zamówić cztery książkowe pozycje. Raz w miesiącu pracownik biblioteki dostarczy wybrane książki i audiobooki, a także odbierze te już przeczytane. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Osoby, które będą chciał skorzystać z pomocy mogą dzwonić do MiPBP pod nr 44 632 28 71 i zgłosić taką chęć.

Biblioteka wznawia również swoje sobotnie dyżury. Czytelnicy, którzy nie mają możliwości, aby wypożyczyć książki w dni robocze, będą mogły to zrobić także w soboty.

Siedziba główna przy ul. Kościuszki czynna będzie w każdą 1. i 5. sobotę miesiąca między godz. 8:00 a 15:00 z półgodzinną przerwą na dezynfekcję między 12:00 a 12:30. Z kolei w 2. sobotę miesiąca odwiedzić będzie można filię nr 2 (os. Dolnośląskie 204 b), w 3. sobotę – filię nr 3 (ul. Okrzei 45), a w 4. – filię nr 4 (ul. Turkusowa 7).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy