Reklama

Reklama

Betonują nową drogę koło Bełchatowa. ''Roboty spowolniła niespodzianka''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów buduje nową betonową drogę w Kałdunach (gmina Bełchatów). To nowe rozwiązanie, które jest możliwe dzięki nowej gminnej inwestycji.

Reklama

W Kałdunach trwa budowa betonowej drogi w pasie ulic Jana III Sobieskiego i Bolesława Krzywoustego. Inwestycję realizuje gmina Bełchatów, która zdecydowała się na nowatorską metodę budowy lokalnych jezdni. Okazuje się, że drogowcy podczas prac natknęli się na dość niespodziewane kłopoty. 
 
- Roboty spowolniła budowlana "niespodzianka", czyli konieczność wypracowania rozwiązań, związanych z odwodnieniem fragmentu tej drogi. Na szczęście ten temat został już pomyślnie rozwiązany i prace związane z układaniem samego betonu można było wznowić - informuje gmina Bełchatów. 
Betonowa nawierzchnia w Kałdunach zostanie ułożona łącznie na około 450-metrowym odcinku drogi.
 
Przypomnijmy, że budowa betonowych dróg w gminie jest możliwa dzieki jednej z nowo ddanych inwestycji. We wrześniu gmina uruchomiła instalację do produkcji betonu przy ulicy Czaplinieckiej. To pierwsza taka inwestycja w województwie łódzkim i jak zapewnia samorząd, jedna z niewielu w kraju. Węzeł powstał na placu, należącym do Przedsiębiorstwa Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych.
 
Pierwszy beton z instalacji już został wykorzystany do budowy drogi w Niedyszynie. Gmina zapowiada też kolejne betonowe drogi. Oprócz jezdni w Kałdunach, planowane są również m.in. w Kurnosie Pierwszym, Zawadowie, Woli Kruszyńskiej, Zdzieszulicach Górnych i Łękawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy