Reklama

Reklama

Bełchatowianie mogą dostać nawet 40 kg jedzenia. Kto skorzysta z pomocy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Bełchatowianie mogą dostać nawet 40 kg jedzenia. Kto skorzysta z pomocy?  - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Potrzebujący mieszkańcy po raz kolejny mogą liczyć na wsparcie z Banku Żywności. Bełchatowski MOPS przyjmuje już zgłoszenia od osób, które chciałby skorzystać z takiej pomocy. Trzeba spełnić tylko jedno kryterium...

Reklama

Rusza kolejna edycja programu pomocy żywnościowej, w ramach którego najbardziej potrzebujący dostaną nawet 40 kilogramów produktów spożywczych. Bełchatowianie, którzy chcieliby skorzystać z takiego wsparcia, muszą złożyć stosowne oświadczenie w Miejskim Ośrodku Pmocy Społecznej nie później niż 5 marca. Trzeba też pamiętać, że pomoc przeznaczona jest dla osób, które spełniają kryterium dochodowe. W przypadku osób samotnych to 1 542,20 zł lub w przypadku rodziny to 1 161,60 zł na osobę. 

Pomoc z Banku Żywności ma zostac rozłożona na kilka miesięcy, a każdy, kto zostanie nią objęty otrzyma bezpłatnie ponad 40 kilogramów różniego rodzaju produktów spożywczych. Wśród nich są m.in cukier, artykuły mięsne, warzywne i mleczne.

 – Są to produkty pierwszej potrzeby, głównie takie, które można przechowywać nieco dłużej – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie.

W ubiegłym roku z takiej pomocy skorzystało ponad 2,5 tysiąca mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy