Reklama

Bełchatowskie urzędy i policja apelują do mieszkańców w związku sytuacją epidemiologiczną

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowskie urzędy i policja apelują do mieszkańców w związku sytuacją epidemiologiczną - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przez rozwijającą się epidemię koronawirusa, pojawia się coraz więcej utrudnień i problemów. Zarówno urzędnicy, jak i policjanci wystosowali do mieszkańców prośbę, aby w miarę możliwości wszelkie sprawy załatwiać telefoniczne lub online. Zaznaczają, ze wizyty w miejscach publicznych zwiększają ryzyko rozprzestrzenienia się choroby.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zamknięto już szkoły, odwołano wydarzenia kulturalne, a ze sklepowych półek znika chemia i produkty z długim terminem przydatności. Specjalny apel wystosowali bełchatowscy urzędnicy i policjanci. Zwracają się z prośbą do mieszkańców, by wszelkie sprawy starali się załatwiać telefonicznie lub przez internet.

Komunikat związany z epidemią koronawirusa pojawił się też na stronach internetowych policji w całym kraju. Mundurowi apelują, by ograniczyć do minimum osobiste wizyty w jednostkach policji. Zaznaczają przy tym, że jeśli zajdzie konieczność poinformowania o zdarzeniu, do dyspozycji mieszkańców są numery telefonów poszczególnych jednostek – dostępne na stronach internetowych oraz numery alarmowe 997 i 112. Możemy również skorzystać z aplikacji mobilnej "Moja Komenda". Funkcjonariusze podkreślają też, że poruszanie się komunikacją i wizyty w zaludnionych, publicznych miejscach wiążą się z ryzykiem.

- Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami – informuje KPP Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE