Reklama

Bełchatowskie parafie podały ile osób wpuszczą na mszę świętą. W którym kościele najwięcej?

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowskie parafie podały ile osób wpuszczą na mszę świętą. W którym kościele najwięcej? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wierni mogą uczestniczyć we mszach świętych na nowych zasadach. Rząd zniósł bowiem ograniczenie 5 osób uczestniczących w nabożeństwie. Od 20 kwietnia liczba wpuszczonych osób zależy bowiem od powierzchni kościoła. Ilu bełchatowian będzie mogło przyjść na niedzielne msze do swoich parafii?

Przypomnijmy, że od 20 kwietnia rząd złagodził nieco obostrzenia, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Jedną ze zmian jest również dozwolona liczba wiernych przebywających podczas mszy świętej w kościołach. Dotychczas było to zaledwie 5 osób. Teraz liczba wpuszczonych do kościoła parafian zależna jest od jego wielkości. Według rządowego rozporządzenia jedna osoba może przebywać na 15 metrach kwadratowych świątyni.

Jak to wygląda w przypadku bełchatowskich parafii? Najwięcej, bo aż 100 osób, będzie mogło uczestniczyć w jednej mszy świętej w kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary na osiedlu Dolnośląskim. To jest największy kościół w Bełchatowie, dlatego nawet przy zachowaniu bezpiecznych odstępów, na jedną mszę może pozwolić sobie wpuścić setkę osób. Takiego komfortu nie mają inne parafie.

Łącznie 55 wiernych na każdą mszę może wejść do kościoła na osiedlu Binków w parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Z kolei do świątyni na os. Przytorzu będzie mogło wejść 40 osób na jedno nabożeństwo. Zaledwie 22 osoby mogą przebywać w parafii farnej przy ul. Kościuszki. Jeszcze mniej wiernych na niedzielną mszę świętą wejdzie do kościoła przy ul. Czyżewskiego. W parafii pw. Stanisława Biskupa i Męczennika podczas jednego nabożeństwa może przebywać zaledwie 16 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE