Reklama

Bełchatowska parafia rozpoczyna milionową inwestycję! Proboszcz prosi parafian o pomoc

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowska parafia rozpoczyna milionową inwestycję! Proboszcz prosi parafian o pomoc - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad milion złotych będzie kosztował remont kościoła na osiedlu Dolnośląskim. Proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła i Św. Barbary prosi o wsparcie parafian, bo brakuje wciąż jeszcze… 700 tys. zł. Prace już się rozpoczęły.

Bełchatowska parafia poinformowała, że w czerwcu rozpoczęto remont dachu kościoła na osiedlu Dolnośląskim. Prace będą obejmowały m.in. wymianę rynien poziomych i pionowych oraz wszelkich obróbek blacharskich. Ze względu na ogromne gabaryty świątyni w parafii pw. NMP Matki Kościoła i Św. Barbary, zakres robót jest olbrzymi. Zmodernizowane musi zostać aż 2,4 tys. metrów kwadratowych powierzchni dachu. Głównie chodzi o uszczelnienie i naprawę uszkodzonych elementów.

Jak informuje proboszcz parafii, druga część zadania, to naprawa zewnętrznej elewacji i wymiana tynków. Umowa na renowację świątyni została już podpisana z firmą z Pajęczna. Ze względu na ogromną powierzchnię kościoła koszt prac jest ogromny – to aż 1,2 mln zł. Parafia wciąż nie ma uzbieranej całej wymaganej kwoty.

- Będzie nam brakowało ok. 700 tys. zł. Szukamy również możliwości zdobycia dotacji. Może ktoś z naszych parafian i gości będzie nam mógł w tym pomóc. Dziękujemy również za wszelkie ofiary składane na tacę oraz na konto parafialne. Jeśli ktoś z Was ma życzenie finansowo wesprzeć remont dachu - podajemy nr konta. Bóg zapłać za każdy dar – napisał na parafialnej stronie internetowej ks. Stanisław Jaskuła, proboszcz bełchatowskiej parafii.

Więcej informacji na ten remontu i zbiórki w parafii pw. NMP Matki Kościoła i Św. Barbary można znaleźć pod tym LINKIEM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE