Reklama

Bełchatowscy leśnicy będą dziś rozdawać drzewka! Sprawdź, gdzie można odebrać darmową sadzonkę

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowscy leśnicy będą dziś rozdawać drzewka! Sprawdź, gdzie można odebrać darmową sadzonkę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już dziś Nadleśnictwo Bełchatów zaprasza od udziału w ogólnopolskiej akcji #sadziMy! W Szkółce Leśnej Borowiny w gminie Kluki będzie można bezpłatnie odebrać sadzonki drzew leśnych. Leśnicy przygotowali co najmniej 100 tys. sadzonek!

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.

- Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie. Leśnicy przygotowali co najmniej 100 tys. sadzonek – informują pracownicy Nadleśnictwa Bełchatów

W przypadku naszego miasta i regionu po drzewka można zgłaszać się do Szkółki Leśnej Borowiny, leśnicy będą rozdawać drzewka od godz. 9.00 do 18.00 lub do wyczerpania zapasów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE