Reklama

Bełchatowianka z koronawirusem wróciła do domu. W jakim obecnie jest stanie?

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowianka z koronawirusem wróciła do domu. W jakim obecnie jest stanie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkanka Bełchatowa, u której badania potwierdziły obecność koronawirusa, została już wypisana ze szpitala w Łodzi. Stan młodej kobiety jest dobry, dlatego też lekarze zadecydowali, że dalszą kwarantannę przejdzie w warunkach domowych. Szpital opuściła już w niedzielę 15 marca.

Informacja, o pierwszym w Bełchatowie przypadku potwierdzonego zakażenia koronawirusem pojawiła się kilka dni temu. Dzisiaj wiemy, że chodziło o młodą kobietę, która osobiście zgłosiła się do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi. Badania wykazały, że faktycznie jest ona chora na COVID-19.

Cała sytuacja wywołała duży niepokój, ponieważ kobieta kilka dni wcześniej brała udział w imprezie z okazji Dnia Kobiet w Szczercowie. W uroczystościach, poza liczną grupą gości, udział wzięli też gminni urzędnicy oraz wójt, Krzysztof Kamieniak. Na kwarantannę trafili pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie oraz wszyscy członkowie orkiestry OSP Szczerców.

W mediach społecznościowych pojawiła się, zamieszczona przez Gminę Szczerców informacja, w której zapewniają, że są w stałym kontakcie ze Stacją Sanitarno Epidemiologiczną, a na terenie gminy nie ma nowych przypadków zarażenia SARS-CoV-2. Dodatkowo, gmina poinformowała, że chora na COVID-19 bełchatowianka jest już w domu.

- Pozytywną informacją jest to, że chora mieszkanka Bełchatowa i zarazem orkiestrantka naszej szczercowskiej orkiestry dętej OSP opuściła już szpital zakaźny w Łodzi i dalszą kurację przechodzić będzie w domu – jej stan jest dobry - informowała gmina Szczerców.

Kolejną dobrą wiadomością jest ta, że jak zapewnia gmina - istnieje duże prawdopodobieństwo, że do zarażenia mieszkanki Bełchatowa doszło już po 8 marca, czyli po szczercowskim koncercie.

Na chwilę obecną nie wiemy o żadnych nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem na terenie powiatu bełchatowskiego. Urzędnicy i służby apelują jednak, by powstrzymać się od wychodzenia z domu i monitorować stan swojego zdrowia. Pamiętajmy też, by nie siać zbędnej paniki i weryfikować pojawiające się w mediach społecznościowych doniesienia - obecna sytuacja sprzyja bowiem pojawianiu się plotek, które podsycają jedynie zbędne emocje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE