Reklama

Reklama

Bełchatowianin kupił BMW warte 140 tys. zł, niestety później tego żałował...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Bełchatowianin kupił BMW warte 140 tys. zł, niestety później tego żałował... - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkaniec Bełchatowa kupił auto warte 140 tysięcy złotych. Okazało się, że wcześniej zostało skradzione. Samochód zarekwirowali policjanci.

Reklama

Z całą pewnością tego zakupu mieszkaniec Bełchatowa nie będzie dobrze wspominał. Gdy zadzwonili do niego policjanci, zaskoczony całą sytuacją, nie mógł uwierzyć w to co słyszy. Okazało się, że warte 140 tysięcy złotych piękne bmw, które całkiem niedawno kupił, pochodzi… z kradzieży.

Na trop skradzionego samochodu wpadli kryminalni z KWP w Łodzi, którzy zweryfikowali wcześniej uzyskaną informację dotyczącą bmw z przerobionym polem numerowym VIN. Z ich ustaleń wynikało, że auto pochodzi z przestępstwa.

- Kryminalni pojechali pod wskazany adres w Bełchatowie, ale nie zastali ani właściciela, ani pojazdu. Ostatecznie nawiązali z nim kontakt telefoniczny. Zaskoczony sytuacją bełchatowianin, który dysponował autem niezwłocznie przyjechał do bełchatowskiej jednostki policji – informuje Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Mieszkaniec Bełchatowa tłumaczył policjantom, że bmw zostało kupione półtora roku wcześniej we Wrocławiu. Po sprawdzeniu auta z udziałem ekspertów z Pracowni Mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi szybko potwierdziło się, że pola numerowe pojazdu nosiły ślady ingerencji. Okazało się, że samochód został skradziony w Ząbkowicach Śląskich w 2017 roku.

- W takiej sytuacji samochód został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Obecnie śledczy ustalają okoliczności w jakich doszło do kradzieży tego pojazdu, jego sprzedaży oraz kwestię ingerencji w pole numerowe – mówi Iwona Kaszewska.

Jak dodaje, w przypadku kupna przedmiotu pochodzącego z przestępstwa każdy powinnien liczyć się z odpowiedzialnością karną za paserstwo. Odzyskany skradziony przedmiot jest konfiskowany i oddawany prawowitemu właścicielowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE