Reklama

Reklama

Bełchatowianie wyróżnieni medalami prezydenta Andrzeja Dudy. Uroczystość w muzeum [FOTO]

Opublikowano: 11 czerwca 2021 09:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż dziewięć bełchatowskich par świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego czyli tzw. Złote Gody. W Sali Ślubów bełchatowskiego muzeum odbyły się uroczystości, a jubilaci otrzymali medale nadane przez prezydenta RP – Andrzeja Dudę.

Reklama

Były gratulacje, upominki i życzenia kolejnych długich lat wspólnego życia. W sumie dziewięć par z Bełchatowa świętowało Złote Gody czyli jubileusz 50-lecia małżeństwa. Podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Ślubów bełchatowskiego muzeum, jubilaci zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanymi przez prezydenta RP, które wręczył im wiceprezydent miasta - Łukasz Politański. 

Ze względu na obostrzenia uroczystość podzielono na kilka spotkań. Wśród wyróżnionych małżeństw byli: Bogusława i Tadeusz Kotlewscy, Krystyna i Antoni Koteccy, Henryka i Marian Gawlikowie, Marianna i Kazimierz Miedziak, Elżbieta i Stefan Wiśniewscy, Ewa i Wojciech Budniakowie, Mirosława i Stanisław Leśniakowie, Helena i Henryk Bureniowie oraz Teresa i Józef Stelmaszczykowie.

– Gratuluję Państwu tak pięknego jubileuszu. Od ponad 50 lat jesteście wierni słowom, które powiedzieliście sobie zawierając związek małżeński. Jesteście symbolem wspaniałej miłości, wzajemnego szacunku, zrozumienia i przyjaźni. Najlepszym dowodem na to, że miłość nie jest pustym słowem, że naprawdę warto razem iść przez życie, wspólnie cieszyć się sukcesami i wspólnie pokonywać trudności – powiedział Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatów.

Jak informuje magistrat, małżonkowie z Bełchatowa, którzy przeżyli wspólnie 50 lat i chcieliby ubiegać się o przyznanie medalu za długo pożycie małżeńskie, muszą złożyć wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego.  Dokumenty zostaną wówczas przesłane do urzędu wojewódzkiego, który po ich weryfikacji przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 6 do 8 miesięcy. Więcej informacji udzielają pracownicy USC pod numerem tel. 44 733 52 93 lub 44 733 52 95.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Yeti

  Tylko idioci przyjmują medale i szukają poklasku.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  lob

  Paranoja ,że trzeba się o medal ubiegać.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Monika.

  Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : panieonline.pl/monika27

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

   Hihi

   Monia chcesz poderwać tych panów jubilatów?

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Polak z krwi i kości

  Ten chanukowy sprzedajny Żyd nigdy nie będzie moim prezydentem!

  • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

   A.S.

   Twoim może nie być, ale jest niestety Prezydentem Twojego kraju. Chyba, że nie jesteś, lub nie czujesz się Polakiem. Też na niego nie głosowałem, ale muszę przeczekać czas jego urzędowania. I bez sensu wylewać żółć, najważniejsze jest zdrowie...

 • 3 miesiące temu | ocena +15 / -3

  Taka Prawda

  Medal od Dudy to jak medale od komuchów a nie wiem czy nie gorzej.

  • 3 miesiące temu | ocena +6 / -1

   A.S.

   Dostali medal od Prezydenta RP. Nie ich wina, że jubileusz przypadł akurat w okresie sprawowania tego urzędu przez delikatnie mówiąc miękkiego człowieka. Odznaczonym mężczyznom gratuluję wytrwałości, tyle lat słuchać gadania jednej kobiety. ... A tak na poważnie to gratulucje dla wszystkich par. W czasach kiedy rodzina przestaje się dla wielu osób liczyć, jak najczęściej trzeba pokazywać, że można inaczej, kosztem kompromisów można świętować takie właśnie rocznice. 100 lat