Reklama

Reklama

Bełchatowianie, możecie już "podzielić się ciepłem", ruszyła akcja

Opublikowano: pt, 8 lis 2019 08:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyła ogólnopolska akcja "Wymiana Ciepła", która już trzeci rok z rzędu jest prowadzona również w Bełchatowie. Podzielić się zimową odzieżą może każdy, kto ma taką ochotę, podobnie gdy ktoś potrzebuje ciepłych ubrań, może je po prostu wziąć. Na chwile obecną w mieście działają 3 punkty "Wymiany Ciepła", w grudniu pojawi się czwarty.

Reklama

W tym roku bełchatowianie mogą już po raz trzeci "podzielić się ciepłem". Akcja polega na zbiórce odzieży zimowej, która ma trafić do osób potrzebujących. A tych jest naprawdę sporo, chodzi zwłaszcza o osoby bezdomne i rodziny będące w kiepskiej kondycji finansowej.

Punkty "Wymiany ciepła" znajdują się w:

 • miejskiej Jadłodajni przy ul. Kwiatowej 6 (budynek Fundacji Społecznej „Solidarni”),
 • Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2 oraz
 • Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej przy ul. Wojska Polskiego 132.

W grudniu pojawi się kolejny, całodobowy punkt. Będzie się mieścił w PGM Rejon Obsługi Mieszkańców przy ul. Czaplinieckiej 68. Jeśli więc chcecie pomóc i przyłączyć się do akcji, wystarczy udać się jednego z punktów i zostawić odzież na znajdujących się tam wieszakach.

Wszystkie punkty są oczywiście zadaszone i osłonięte, tak by chronić odzież przed zamoknięciem. Dodatkowo, są one ogólnodostępne, zarówno dla darczyńców, jak i potrzebujących. Wszystko dlatego, by bez skrępowania oddawać i korzystać z odzieży.

- Kurtki, płaszcze, polarowe bluzy, swetry, ciepła bielizna, czapki, szaliki, kominy czy rękawiczki, słowem wszystko, co może przydać się w chłodniejsze dni, jest na wagę złota. Przydadzą się także ocieplane buty, kozaki, a nawet koce. Jak pokazały dwie poprzednie edycje, akcja „Podziel się ciepłem” to strzał w dziesiątkę. Potrzebujących jest wielu. W gronie tym są zarówno osoby bezdomne, jak i ludzie, którzy borykają się z kłopotami finansowymi – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Cyco

  Odkąd wyszła na jaw afera z działaczami PiS i pojemnikami PCK, strach w pisowskim mieście coś z odzieży powiesić w takiej akcji albo do pojemnika wrzucić.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  ...

  Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skazany. Rafał Gaweł został skazany za oszustwa na szkodę banku, przedsiębiorców i fundacji oraz próbę udaremnienia egzekucji wierzytelności. Najpierw sąd wymierzył mu cztery lata więzienia; sąd apelacyjny obniżył karę do dwóch lat. Sprawa ma tyle wątków i o tylu okolicznościach trzeba by było powiedzieć, by zobrazować życie oskarżonego i naświetlić, jak naruszał on porządek prawny i czerpał z tego przez wiele lat korzyści materialne. Lansował się w mediach jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, w interesie społecznym, która działała zgodnie z prawem i nikt nie został przez nią pokrzywdzony. Jest to nieprawda. Naprawdę z wieloma oskarżonymi miałem do czynienia, ale pierwszy raz widzę osobę, która postępując w taki sposób jest w stanie, stając przed kamerą atakować prokuraturę, zarzucać bezprawne działania osobom, które mają status pokrzywdzonych, a siebie wybielać. To jest wręcz niepojęte mówił Sędzia Sławomir Cilulko podczas uzasadniania 1 wyroku. Przestępstwa, których dopuszczał się oskarżony, nie mogą spotkać się z pobłażliwym traktowaniem. Dysponowanie środkami publicznymi wymaga przejrzystości i uczciwości. Tworzył on pozory działalności pro publico bono, a pożyczki i dotacje przyznawane na finansowanie projektów obywatelskich przeznaczał na własne cele - powiedziała w uzasadnieniu sędzia Alina Kamińska. Do dwóch lat więzienia obniżył w piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku karę dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze Rafała Gawła, wraz z innymi osobami oskarżonego m.in. o oszustwa związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wyrok jest prawomocny. W pierwszej instancji wobec Rafała Gawła (zgodził się na podawanie w tej sprawie przez media jego danych i wizerunku) zapadł wyrok 4 lat więzienia. DOPÓKI DDBELCHATOW BĘDZIE USUWAĆ TEN KOMENTARZ TO BĘDĘ GO UMIESZCZAŁ POD PRAWIE KAŻDYM ARTYKUŁEM. STOP CENZURZE!.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  ...

  Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skazany. Rafał Gaweł został skazany za oszustwa na szkodę banku, przedsiębiorców i fundacji oraz próbę udaremnienia egzekucji wierzytelności. Najpierw sąd wymierzył mu cztery lata więzienia; sąd apelacyjny obniżył karę do dwóch lat. Sprawa ma tyle wątków i o tylu okolicznościach trzeba by było powiedzieć, by zobrazować życie oskarżonego i naświetlić, jak naruszał on porządek prawny i czerpał z tego przez wiele lat korzyści materialne. Lansował się w mediach jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, w interesie społecznym, która działała zgodnie z prawem i nikt nie został przez nią pokrzywdzony. Jest to nieprawda. Naprawdę z wieloma oskarżonymi miałem do czynienia, ale pierwszy raz widzę osobę, która postępując w taki sposób jest w stanie, stając przed kamerą atakować prokuraturę, zarzucać bezprawne działania osobom, które mają status pokrzywdzonych, a siebie wybielać. To jest wręcz niepojęte mówił Sędzia Sławomir Cilulko podczas uzasadniania 1 wyroku. Przestępstwa, których dopuszczał się oskarżony, nie mogą spotkać się z pobłażliwym traktowaniem. Dysponowanie środkami publicznymi wymaga przejrzystości i uczciwości. Tworzył on pozory działalności pro publico bono, a pożyczki i dotacje przyznawane na finansowanie projektów obywatelskich przeznaczał na własne cele - powiedziała w uzasadnieniu sędzia Alina Kamińska. Do dwóch lat więzienia obniżył w piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku karę dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze Rafała Gawła, wraz z innymi osobami oskarżonego m.in. o oszustwa związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wyrok jest prawomocny. W pierwszej instancji wobec Rafała Gawła (zgodził się na podawanie w tej sprawie przez media jego danych i wizerunku) zapadł wyrok 4 lat więzienia. DOPÓKI DDBELCHATOW BĘDZIE USUWAĆ TEN KOMENTARZ TO BĘDĘ GO UMIESZ CAL POD PRAWIE KAŻDYM ARTYKUŁEM. STOP CENZURZE!.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Pola

  Powinno się podzielić ciepłym ubraniem z bezdomnymi bo oni chodzą brudni i smierdza

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   Tfu!

   Powinni się wziąć do roboty i wyjść z bezdomności a nie żebrać i czekać, aż Mariolka coś da. Jadlodajnia jest, ciuchy dają, święta organizują, dają paczki... Można pić dalej!