Reklama

Reklama

Żywa szopka w Bełchatowie w dobie pandemii. Czy zostanie otwarta dla mieszkańców na święta?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Żywa szopka w Bełchatowie w dobie pandemii. Czy zostanie otwarta dla mieszkańców na święta? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pomimo pandemii koronawirusa proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP nie zrezygnował z tradycyjnej żywej szopki przy ulicy Kościuszki. Kiedy zostanie otwarta i jakie zwierzęta w niej będziemy mogli oglądać?

Reklama

Żywa szopka to atrakcja, która od wielu lat przyciąga bełchatowian, zwłaszcza tych najmłodszych. Największą atrakcją są tu żywe zwierzęta. Pomimo epidemii koronawirusa, także w tym roku będzie okazja, aby zobaczyć i pogłaskać osiołka, owieczki czy lamę. Całości dopełnią figury Świętej Rodziny i Trzech Króli.

- Żywa szopka to okazja, by dzieci w tym trudnym okresie mogły zaznać nieco kontaktu z naturą. Głaszcząc owce czy osiołki najmłodsi będą mogli poczuć środowisko, w jakim rodził się Pan Jezus - mówi ks. Zbigniew Zgoda, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP. 

Oczywiście odwiedzając żywą szopkę trzeba będzie wziąć pod uwagę panujący reżim sanitarny. Proboszcz liczy na to, że wierni zachowają się roztropnie i odpowiedzialnie. 

- Szopka jest na świeżym powietrzu, jest tu też dużo miejsca. Dlatego mamy nadzieję, że ludzie zachowają się odpowiedzialnie i nie będą się tłoczyć - mówi ks. Zbigniew Zgoda. 

Szopka zostanie otwarta w wigilijne popołudnie, a odwiedzać ją będzie można codziennie w godz. 7-19. Atrakcja pozostanie z nami do 6 stycznia.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy