Reklama

Reklama

Nie żyje Honorowy Obywatel Bełchatowa. Miał 84 lata

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Nie żyje Honorowy Obywatel Bełchatowa. Miał 84 lata - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W wieku 84 lat zmarł Jean Claude Versyck, Honorowy Obywatel Bełchatowa, który z miastem był silnie związany od wielu lat. Był inicjatorem i orędownikiem nawiązania współpracy lokalnej między Bełchatowem a francuskim Aubergenville. Odszedł 28 stycznia.

Reklama

W piątek, 28 stycznia odszedł Jean Claude Versyck, który od 26 września 2002 roku mógł szczycić się mianem Honorowego Obywatela Bełchatowa. Była to szczególna postać dla miasta, która zapisała się na kartach historii jako wielki przyjaciel lokalnej społeczności.

Wszystko zaczęło się w 1997 roku, kiedy to Jean Claude Versyck zainicjował powołanie Komitetu Partnerstwa Aubergenville – Bełchatów. W organizacji zajmował się bezpośrednim kontaktem z Bełchatowem. Działał na rzecz współpracy obu miast. To z jego inicjatywy rozwinęły się kontakty młodzieży szkół średnich, wymiana grup artystycznych i zawodowych oraz współpraca ośrodków dla niepełnosprawnych.

Dzięki działalności Honorowego Obywatela Bełchatowa mieszkańcy mogli odbywać staże zawodowe w Aubergenville. Jean Claude Versyck organizował też "Dni Polskie", podczas których we Francji promowane były filmy, malarstwo i gastronomia Polska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy