Reklama

Reklama

Właściciele i zarządcy nieruchomości muszą zgłosić się do urzędu. W jakim celu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Właściciele i zarządcy nieruchomości muszą zgłosić się do urzędu. W jakim celu?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Właściciele budynków i lokali mają obowiązek zgłoszenia źródła ciepła, wykorzystywanego na swojej posesji. Odpowiednie deklaracje należy złożyć do urzędu miasta od 1 lipca.

Reklama

Obowiązek zgłoszenia źródła ciepła jest wymogiem ustawowym i jak informuje magistrat, wynika z powstającej Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, za którą odpowiedzialny jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Deklarację muszą złożyć właściciele i zarządcy budynków, w których jest kominek, piec czy kuchnia węglowa. A to dopiero początek długiej listy.


- Katalog źródeł ciepła podlegających ewidencji jest obszerny. Obejmuje również m.in. kotły na paliwa stałe, grzejniki gazowe, instalacje pompy ciepła, fotowoltaikę czy ogrzewanie elektryczne – informuje magistrat.


Dokumenty zobowiązani są składać właściciele lub zarządcy nieruchomości posiadający źródła ciepła o mocy do 1 MW. W przypadku mieszkańców bloków ten obowiązek wypełni przedstawiciel wspólnoty czy spółdzielni.

Deklaracje można składać w urzędzie miasta lub w formie elektronicznej, wzór znajdziecie pod TYM adresem. Niezbędne będzie wskazanie takich danych jak: imię i nazwisko lub nazwę firmy właściciela, lub zarządcy budynku, adres nieruchomości, która jest zgłaszana, dane kontaktowe oraz wykaz ilości i rodzajów źródła ciepła. Wypełnione ankiety należy złożyć do końca 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy