Reklama

Reklama

Za co bełchatowianie kochają swoje miasto? Sprawdź, co odpowiedzieli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zapytaliśmy bełchatowian, za co kochają nasze miasto. Bardzo szybko posypały się różne odpowiedzi. Mieszkańcy wskazali pozytywne cechy Bełchatowa, a także powrócili wspomnieniami do lat młodości. Jakie odpowiedzi padały najczęściej?

Reklama

Darmowe MZK, Wawrzkowizna i spokój, to tylko niektóre z odpowiedzi, najczęściej podawanych przez mieszkańców naszego miasta na pytanie, za co kochają Bełchatów. W swoich komentarzach powrócili również do lat swojego dzieciństwa i młodości.

W wielu wypowiedziach bełchatowianie kierowali się również sentymentem, wskazując to miasto jako ich rodzinny dom, do którego zawsze miło jest wrócić.

- Kawałek fajnego życia "za dzieciaka", chodzenie do budy do SP 1 i potem do"Energetyka", za fajne czasy, w których się dorastało, za wchodzenie daaawno temu za free na mecze gieksy, za chodzenie na mecze Skry na Przytorze, za walki na wiadra z wodą w śmigus-dyngus, za urywanie się z lekcji i spędzanie czasu na odkrytym basenie za halą, oj można wyliczać długo – mówi pan Tomasz.

Podobnego zdania jest również pani Justyna, która Bełchatów kocha za osiedle Przytorze (kiedyś 40-lecia), na którym się wychowała, za znajomych, z którymi większość dzieciństwa spędziła na zewnątrz. Za imprezy na Słoku i Wawrzkowiźnie. Za pierwsze mieszkanie na Dolnośląskim i za to, że to tutaj urodziła się jej córka.

Wśród wielu pozytywów pojawiły się również głosy negatywne. Mieszkańcy zwracają uwagę m.in. na słabe oświetlenie dróg i przejść dla pieszych. W swoich wypowiedziach wspomnieli również o zlikwidowanych połączeniach autobusowych oraz braku miejsc pracy. Mimo to jednak zdecydowaną przewagę miały pozytywne komentarze.

- Mimo wad kocham to miasto. To mój dom. Mieszkałam 6 lat w UK i wróciłam do Bełchatowa – mówi pani Marta.

Więcej odpowiedzi Bełchatowian można przeczytać w galerii artykułu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy