Reklama

Reklama

Matura 2021 w powiecie bełchatowskim. Która szkoła wypadła najlepiej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Matura 2021 w powiecie bełchatowskim. Która szkoła wypadła najlepiej?  - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie, którzy w tym roku podchodzili do matury wiedzą już, jak sobie poradzili. W powiecie bełchatowskim do egzaminu dojrzałości przystąpiło w sumie 1001 osób. Jak wypadamy na tle województwa i która szkoła może pochwalić się najwyższą zdawalnością?

Reklama

W samym powiecie bełchatowskim do matury podeszło 1001 osób, niestety lokalne wyniki odbiegają nieco od średniej krajowej, która wyniosła 74,5 proc. Zdawalność to bowiem 67 proc., co daje odległe, 19. miejsce w województwie łódzkim. Najlepiej wypadł powiat wieluński, gdzie egzamin dojrzałości zaliczyło 82 proc. zdających.

Wyniki matur w bełchatowskich szkołach


Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe w Bełchatowie, najlepiej wypadło Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego, gdzie do matury podeszło 122 uczniów – zaliczyło 116, co daje świetny wynik 96 proc. zdawalności. Niewiele gorzej egzamin napisali podopieczni VI LO im. Zbigniewa Herberta, gdzie z 50 maturzystów zdało aż 45 (90 proc.). Powyżej średniej krajowej uplasowało się też Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego. Egzamin dojrzałości zdało tam 78 proc. uczniów (98 ze 125 osób). Wyniki z pozostałych szkół wyglądają następująco:

  • II LO im. Adama Mickiewicza: zdało 31 z 71 uczniów (44 proc.),
  • Technikum Energetyczne: zdało 70 z 94 uczniów (74 proc.),
  • Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie: zdało 38 z 90 uczniów (42 proc.),
  • IV Liceum Ogólnokształcące: zdało 5 z 25 uczniów (20 proc.).
Z egzaminem dojrzałości świetnie poradzili sobie uczniowie z Kleszczowa. W tamtejszym Liceum im. Jana Pawła II do matury podeszło 50 uczniów, z czego 47, czyli 94 proc. zdało. Jeszce lepiej sytuacja wyglądała w Technikum Nowoczesnych Technologi w Kleszczowie, gdzie pozytywny wynik otrzymało 100 proc. maturzystów – 29 osób. Nieco gorzej sytuacja wygląda w Zelowie. Z 34 uczniów klas III liceum, aż 13 oblało, zdawalność wyniosła więc 62 proc. Podobnie w tamtejszym technikum, 15 z 26 osób zaliczyło egzamin dojrzałości (58 proc.). Jeśli chodzi o szkoły w Szczercowie, zdawalność wyniosła 74 proc. dla liceum i 81 proc. dla technikum. Do matury przystąpiło tam 57 uczniów.

 

Matura 2021 w Polsce


Tegoroczne matury budziły wyjątkowo dużo niepokoju, tak wśród uczniów, jak i nauczycieli. Powodem była oczywiście pandemia koronawirusa i związana z nią edukacja zdalna, która trwała prawie 3 semestry. Wyniki nie są jednak tak złe, jak się obawiano. W całym kraju świadectwo dojrzałości otrzymało bowiem 74,5 proc. zdających. Liczby są więc podobne do tych z ubiegłego roku, kiedy to maturę zaliczyło 74 proc. uczniów. Porównując te wyniki z tymi sprzed epidemii, obserwujemy jednak nieznaczny spadek – w latach 2016-2019 zdawało od 78,5 do 80,5 proc. osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy