Reklama

Reklama

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Bełchatowie. Która szkoła wypadła najlepiej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Bełchatowie. Która szkoła wypadła najlepiej? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie podstawówek z egzaminem ósmoklasisty mierzyli się pod koniec maja. Niedawno dowiedzieli się, jak poszły im testy i jakie wyniki osiągnęli. Która szkoła w Bełchatowie okazała się najlepsza?

Reklama

Ponad pół miliona uczniów w całej Polsce podeszło w tym roku do egzaminu ósmoklasisty, który odbył w dniach 24-26 maja. Sprawdzian wiedzy, jak co roku podzielono na trzy części. Wiemy, jak poszło uczniom z bełchatowskich szkół.

W Szkole Podstawowej nr 1 na Okrzei do egzaminu przystąpiło 162 uczniów. Najlepszy wynik, czyli 79% uzyskali z języka angielskiego. Trochę gorzej poszło z polskim, tutaj średnia placówki to 62%. Najcięższa okazała się matematyka, z której uczniowie osiągnęli średnio 58%.

Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Sienkiewicza, których w tym roku było 92, najlepiej poradzili sobie z angielskim, który zdali z wynikiem 73%. Średnia szkoły z testu z języka polskiego wyniosła 59%. Z matematyki natomiast uczniowie osiągnęli 61%.

W Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Lipowej z egzaminem zmierzyło się 77 uczniów. Z języka angielskiego osiągnęli oni wynik na poziomie 67%. Z polskiego szkoła zanotowała wynik na poziomie 52%, a z matematyki 49%.

Szkołę Podstawowową nr 5 w Grocholicach w tym roku ukończyły 32 osoby. Z języka angielskiego uczniowie uzyskali średni wynik 76%. Polski udało się zdać na 53%, a matematykę na 59%.

W Szkole Podstawowej nr 8 znajdującej się na Dolnośląskim sprawdzian wiedzy napisało 105 absolwentów. Ze wszystkich przedmiotów najlepiej poszedł im angielski, z którego wynik szkoły to 65%. Polski oraz matematykę uczniowie napisali na podobnym poziomie i było to odpowiednio 59% i 55%.

Na Dolnośląskim znajduje się również Szkoła Podstawowa nr 9. Tutaj do egzaminu przystąpiło 95 uczniów. Podobnie jak w pozostałych przypadkach najlepiej napisali oni test z angielskiego, z którego średni wynik to 71%. Z języka polskiego udało się uzyskać 61%, a matematyka poszła jeszcze lepiej, bo uczniowie osiągnęli 65%.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 na Binkowie mogą pochwalić się najwyższym w mieście wynikiem z egzaminu z języka polskiego. Z tego przedmiotu uzyskali 63%. Dobrze poszedł również test z języka angielskiego, który udało się zdać na poziomie 72%. Najcięższy okazał się test z matematyki. Tutaj uczniowie średnio uzyskali 52%.

W Szkole Podstawowej nr 13 na Przytorzu egzamin zdawało 91 uczniów. Najlepiej poszedł im sprawdzian z języka angielskiego. Średni wynik to 67%. Z polskiego uczniowie uzyskali wynik na poziomie 56%. Z matematyki, która poszła najgorzej 51%.

W Bełchatowie działa również Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka. Tutaj do egzaminu przystąpiło 30 uczniów, którzy najlepiej ze wszystkich bełchatowskich szkół napisali język angielski. Ich wynik to 90%. Absolwenci tej szkoły okazali się również najlepsi z matematyki, którą napisali na 76%. Najsłabiej poszedł polski, z którego szkoła zanotowała wynik na poziomie 55%.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy