Reklama

Reklama

Wyburzą budynek na ulicy Kwiatowej? ''Warto takie strupy likwidować''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wyburzą budynek na ulicy Kwiatowej? ''Warto takie strupy likwidować'' - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Syndyk wystawił na sprzedaż jeden z budynków przy ulicy Kwiatowej. Do kupna obiektu i jego wyburzenia podczas ostatniej sesji namawiał radny Marcin Rzepecki. Co mogłoby powstać w tym miejscu?

Reklama

Niewykluczone, że już niebawem w centrum Bełchatowa zniknie z powierzchni ziemi jeden z budynków. Chodzi o stary azbestowy „blaszak” przy ulicy Kwiatowej. W ostatnim czasie wydawane były tam posiłki dla osób potrzebujących. Obecnie obiekt został wystawiony na sprzedaż przez syndyka w związku z upadłością jednej ze spółek budowlanych, która była właścicielem obiektu.

Pomysł kupna budynku i późniejszego jego wyburzenia podsunął podczas ostatniej sesji radny miejski Marcin Rzepecki z Nowej Lewicy. Jak tłumaczył, z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że jest to nieruchomość, z której można korzystać, dopóki ten barak jeszcze stoi, ale jest tam zakaz remontów, grodzenia, itd. W planie przeznaczenie dla tego terenu to parkingi lub tereny zielone.

- Miasto mogłoby zainteresować się zakupem tej nieruchomości. Myślę, że warto takie „strupy” z mapy Bełchatowa likwidować, bo nikt takiego baraku nie kupi. W zamian mógłby powstać w tym miejscu np. parking – przekonuje Marcin Rzepecki.

Cena, jakiej żąda syndyk za budynek, to 185 tys. zł. Nad pomysłem kupna obiektu i terenu mają pochylić się władze miasta.

- Faktycznie w planie było uzgadnianie, że tam jest potrzeba parkingu, a ten budynek szpeci ten teren. Przyjrzymy się tej ofercie, ale oczywiście zobaczymy i poinformujemy o pomyśle i jakie pieniądze miasto mogłoby zaoferować – powiedział Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy