Reklama

Reklama

Wóz bojowy zderzył się z osobówką na rondzie w Bełchatowie. Strażacy pędzili do pożaru [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy jadący alarmowo do pożaru zderzyli się z osobówką na rondzie gen. Okulickiego w Bełchatowie. Na drodze występowały czasowe utrudnienia. Kto zawinił w tej sytuacji?

Reklama

W sobotę 8 stycznia, przed godziną 12:00 strażacy z bełchatowskiej jednostki zostali zadysponowani do pożaru w Zelowie. Jadący na sygnale wóz Państwowej Straży Pożarnej wjechał na rondo Okulickiego, na którym znajdował się już prawidłowo jadący samochód. Kierowca osobówki nie zdążył zareagować na czas, gdy ogromny pojazdu znalazł się tuż przed jego maską. Doszło do zderzenia, w wyniku którego przód audi został dość mocno rozbity. Na wozie strażackim kolizja pozostawiła jedynie nieznaczne ślady po bocznym uderzeniu. Szczęśliwie nikt nie został poszkodowany.

 

Kto zawinił? Odpowiedź może wydawać się nieoczywista.

Na miejsce wezwano policję. Kierowca wozu strażackiego pomimo faktu, iż jechał na sygnale, został uznany za winnego kolizji. Jak wyjaśniają mundurowi, sygnalizacja dźwiękowa i świetlna ma za zadanie ostrzec innych uczestników ruchu. Pojazd uprzywilejowany może ominąć pewne zasady ruchu drogowego, jak chociażby czerwone światło, lub tzw. podwójną ciągła, niemniej w obliczu kolizji lub wypadku nie staje się automatycznie stroną poszkodowaną. Tak właśnie było i w opisywanym przypadku. To strażacy zostali uznani za winnych, ale ze względu na okoliczności zdarzenia zastosowano upomnienie jako formę kary.

Warto pamiętać, że słysząc dźwięk sygnałów służb ratunkowych, należy zachować szczególną ostrożność i przygotować się na konieczność ustąpienia pierwszeństwa. Nawet jeśli ostatecznie to my pozostaniemy „na prawie” gdy dojdzie do kolizji, pamiętajmy, że ratownicy mogą na czas nie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy