Reklama

Reklama

Wielki remont linii energetycznej z Rogowca do Pabianic. Czy grożą nam przerwy w dostawach prądu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PSE

Wielki remont linii energetycznej z Rogowca do Pabianic. Czy grożą nam przerwy w dostawach prądu?  - Zdjęcie główne

foto PSE

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczęła się modernizacja linii energetycznej Rogowiec-Pabianice. Remont na ponad 50-kilometrowym odcinku potrwa aż do listopada 2022 roku. Jakie prace zaplanowano?

Reklama

Polskie Sieci Elektroenergetyczne rozpoczęły remont linii 220 kV Rogowiec-Pabianice, która zapewnia dostawy prądu dla mieszkańców całego regionu. Instalacja powstała 36 lat temu i od tego czasu, pomimo bieżących remontów, niektóre elementy linii nadają się do wymiany.

Jak informuje PSE, w ramach zaplanowanych prac wymieniony zostanie przede wszystkim przewód odgromowy, który zabezpiecza linię przed wyładowaniami atmosferycznymi w trakcie burzy. Jest on rozwieszony pomiędzy wierzchołkami słupów, na całej długości linii. 

- Dodatkowo wykonawca wymieni jeden słup na nowy, a osiem konstrukcji zostanie podwyższonych. Wymieniany słup zostanie zdemontowany, a w jego miejscu powstanie nowa konstrukcja. Kątowniki wykorzystywane do budowy i podwyższenia stanowisk będą dostarczane na miejsce budowy – informuje PSE.

Spółka zapewnia, że modernizacja linii zmniejszy ryzyko wystąpienia awarii energetycznych i zwiększy bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do miejscowości znajdujących się w bliskim sąsiedztwie. PSE zapewnia też, że trasa linii nie zostanie zmieniona. Inwestycja pozwoli jednak dostosować parametry linii do rosnących potrzeb energetycznych.

Czy w związku z modernizacją linii mieszkańcy Bełchatowa i okolic mogą spodziewać się przerw w dostawach prądu? Spółka zapewnia, że nie.

- Planowane prace modernizacyjne nie będą powodowały przerw w dostawie energii elektrycznej do odbiorców końcowych, a więc do gospodarstw domowych, zakładów przemysłowych czy instytucji publicznych, takich jak np. szpitale czy szkoły – informuje PSE.

Zakończenie inwestycji zgodnie z harmonogramem planuje się na listopad 2022 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy