Reklama

Reklama

Rząd rozważa powrót do kolorowych stref obostrzeń. W jakiej znalazłby się Bełchatów?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Rząd rozważa powrót do kolorowych stref obostrzeń. W jakiej znalazłby się Bełchatów?  - Zdjęcie główne

foto archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pojawiają się informacje, jakoby rząd planował powrót do regionalizacji obostrzeń. Oznacza to, że w Polsce powróciłby zielone, żółte i czerwone strefy – w której znalazłby się Bełchatów? Jak w takim przypadku wyglądałby reżim sanitarny w regionie?

Reklama

Od poniedziałku, 1 lutego w Polsce mogą już funkcjonować galerie handlowe i muzea, większość branż dalej jest jednak zamrożona lub funkcjonuje w mocno ograniczony sposób. Ilość zakażeń koronawirusem jednak spada – czy możemy więc spodziewać się luzowania obostrzeń? 

Jednym z pomysłów rządu, o którym w kontekście ewentualnego luzowania obostrzeń wspomniał Minister Zdrowia, Adam Niedzielski byłby powrót do podziału kraju na strefy. Podobnie jak przed jesiennym lockdownem, oznaczone byłyby kolorami zielonym, żółtym oraz czerwonym – w zależności od ilości zakażeń. 

- Rząd rozważa wszystkie warianty obostrzeń w Polsce, łącznie z wariantem dotyczącym ich regionalizacji - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Jeśli ten scenariusz wszedłby w życie, większość Polski stałaby się strefa żółtą, do czerwonej z kolei kwalifikują się zaledwie 24 z 316 powiatów. Mieszkańców Bełchatowa z pewnością ucieszy fakt, że w takiej sytuacji, powiat bełchatowski znalazłby się w strefie zielonej. Niestety, Adam Niedzielski nie zdradził szczegółów dotyczących tego, jakie konkretnie obostrzenia miały by zostać wprowadzone w poszczególnych strefach. Jednak przed zarządzeniem narodowej kwarantanny, mieszkańcy najmniej zagrożonych powiatów mogli poruszać się w przestrzeni publicznej bez zakrywania ust i nosa, korzystać z usług gastronomicznych, siłowni czy basenów. 

Jak kształtuje się sytuacja epidemiczna w regionie? Patrząc na dane z minionych 7 dni, średnio każdej doby w powiecie bełchatowskim przybywało 11 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Najwięcej, bo 17 przypadków odnotowano 29 stycznia, najmniej dwa dni później, kiedy przybyło 5 zarażonych. 

Ewentualnego wprowadzenia podziału na strefy należy spodziewać się nie wcześniej niż 14 lutego – do tego dnia bowiem ma obowiązywać lockdown. Trzeba jednak pamiętać, że dalej mówimy tu o informacjach niepotwierdzonych, a rządowe plany dotyczące reżimu sanitarnego poznamy najpewniej dopiero w najbliższych dniach. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy