Reklama

Reklama

Baranek i owieczka przyszły na świat w bełchatowskiej parafii. Rodzeństwo już podbiło serca dzieci

Opublikowano: śr, 28 kwi 2021 11:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W mini zoo przy parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie urodziły się dwie czarne owieczki. Maluchy podbijają serca miłośników zwierzyńca w parafialnych ogrodach. W najbliższym czasie dzieci nadadzą im imiona.

Reklama

Owieczki, a w zasadzie owieczka i baranek przyszły na świat 10 dni temu. Rodzeństwo czuje się świetnie i pod czujnym okiem swojej mamy stawia pierwsze kroki, biegając po wspólnej zagrodzie. Nie boją się ludzi i chętnie dają się głaskać. Maluchy wywodzą się z rasy quessant, która zalicza się do jednych z najmniejszych na świecie. Nie trudno się więc dziwić, że zwierzaki zdążyły już podbić serca najmłodszych parafian. 

- Owieczki są malutkie, wyglądają jak pluszaki a dzieci już są nimi zachwycone – mówił ks. Zbigniew Zgoda. 

Maluchy wystąpiły już podczas niedzielnej mszy, kiedy to proboszcz trzymając je na rękach zaśpiewał "Czarną Owieczkę".

Nowi lokatorzy mini zoo nie zostały jeszcze nazwane. W najbliższym czasie odbędzie się konkurs, w którym najmłodsi bełchatowianie wybiorą imiona dla rodzeństwa owieczek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE