Reklama

Reklama

Policjanci nie mają wątpliwości. W ten dzień najłatwiej wpaść pod samochód

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Policjanci nie mają wątpliwości. W ten dzień najłatwiej wpaść pod samochód - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż do 460 wypadków z udziałem pieszych doszło już w 2020 roku na terenie woj. łódzkiego. Policja wydała ostrzeżenie nie przez przypadek dziś w czwartek (17 grudnia). Z policyjnych statystyk wynika bowiem, że to właśnie w ten dzień tygodnia... dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych.

Reklama

Dość nietypowymi wyliczeniami podzieliła się łódzka policja. Ze statystyk wynika, że to czwartek jest tym dniem tygodnia, w którym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych.

- Dlatego dzisiaj, 17 grudnia, zaplanowano wzmożone działania ukierunkowane właśnie na bezpieczeństwo tzw. niechronionych – informuje KWP w Łodzi.

Według policyjnych statystyk od stycznia do połowy grudnia 2020 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 460 wypadków z udziałem pieszych, w tym 53 okazały się śmiertelne.

KWP w Łodzi przypomina, że zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym powinien używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Według badań na nieoświetlonej drodze kierowcy sylwetki pieszych dostrzegają w ostatniej chwili, zazwyczaj z odległości 30 metrów. Co ważne, jeśli jpieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 150 metrów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy