Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy! Zamkną skrzyżowanie w centrum Bełchatowa. Od kiedy utrudnienia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uwaga kierowcy! Zamkną skrzyżowanie w centrum Bełchatowa. Od kiedy utrudnienia?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Skrzyżowanie ulic Kwiatowej i 1 Maja zostanie ponownie zamknięte dla ruchu. Magistrat poinformował, że wkrótce rozpocznie się jego przebudowa. Od kiedy kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w centrum miasta?

Reklama

To kolejny raz, kiedy w przeciągu ostatnich miesięcy, skrzyżowanie Kwiatowej i 1 Maja zostanie zamkniete dla ruchu samochodowego. Poprzednio miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku, gdy w związku z prowadzonymi pracami ziemnymi, było ono niedostępne dla kierowców przez miesiąc. Tym razem robotnicy rozpoczną prace w poniedziałek (21 marca) i od tego dnia skrzyżowanie nie będzie przejezdne. 

Jak informuje magistrat, roboty związane są z kolejnym etapem remontu ulicy Kwiatowej, a dokładnie przebudową skrzyżowania, która ma zwiększyć przepustowość wspomnianej ulicy. Dlatego wykonany zostanie m.in. prawoskręt w 1 Maja. Zmodernizowana ma też być sygnalizacja świetlna, powstanie nowe oświetlenie i nawierzchnia. 

Urząd zapowiada, że od 21 marca skrzyżowanie zostanie wyłączone nie tylko z ruchu kołowego, ale też nie będzie dostępne dla pieszych. 

Jak wygląda tymczasowa organizacja ruchu?

  • skręcając w prawo z ul. Pileckiego ruch możliwy będzie jedynie do przychodni i policji, aby ominąć skrzyżowanie, należy wcześniej skręcić w ul. Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego,
  • jadąc ul. Okrzei, można skręcić w ul. Kwiatową, ale dojazd będzie możliwy wyłącznie do marketu,
  • jadąc od stadionu z ul. 1 Maja można skręcić w ul. Dąbrowskiego: w prawo - w stronę Placu Wolności lub w lewo – w kierunku os. Okrzei.

Zmiana tras emzetek

Zamknięcie skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja, spodowuje również zmianę tras emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10. Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Natomiast na ulicy Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Utworzone zostaną także tymczasowe przystanki dla linii 1 i 2. Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej, można znaleźć na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Tak wygląda nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Kwiatowej i 1 Maja:

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy