Reklama

Reklama

Utalentowany bełchatowianin w Dolinie Krzemowej? Każdy głos się liczy!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne

Utalentowany bełchatowianin w Dolinie Krzemowej? Każdy głos się liczy! - Zdjęcie główne

foto archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łukasz Kasprzak, bełchatowianin i uczeń Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie, ubiega się o prestiżowe stypendium, dzięki któremu będzie mógł pojechać do Stanów Zjednoczonych. Potrzebuje do tego jednak głosów od internautów.

Reklama

Łukasz Kasprzak pochodzi z Bełchatowa, ale na co dzień uczęszcza do 3 klasy Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Interesuje się naukami ścisłymi, m.in. matematyką i fizyką, a także programowaniem. W tym roku został finalistą ogólnopolskiego konkursu „Matematyka – moja pasja”, regularnie bierze też udział w międzynarodowych zawodach algorytmicznych dla programistów. Zamierza również wystartować w kolejnej edycji Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej IOI.

Uczeń kleszczowskiego technikum jest obecnym mistrzem szachowym województwa łódzkiego, trenuje także tenisa stołowego. Swojej lokalnej społeczności dał się poznać jako organizator III Szkolnego Turnieju Szachowego. Często pomaga również  przy wydarzeniach sportowych w Bełchatowie, m.in. przy Setnym Maratonie Wojciecha Kowalczyka.

Szansa na wyjazd do Ameryki

Łukasz ma szansę pojechać do Stanów Zjednoczonych dzięki Queen Hedvig Scholarship, czyli stypendium przyznawanego uczniom trzydziestu najlepszych szkół średnich w Polsce. Zapewnia ono tygodnowy wyjazd do Doliny Krzemowej, gdzie młodzi ludzie będą mieli szansę zobaczyć centrum badawcze NASA, Uniwersytet Stanforda i instytut SRI International. 

- Studia w Ameryce to moje największe marzenie. Wierzę, że spotkam tam ludzi wyjątkowych i tak jak ja uwielbiających każdego dnia uczyć się czegoś nowego. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych zapoznałby mnie z kulturą szkoły amerykańskiej oraz możliwościami dalszego rozwoju mojej kariery zawodowej - mówi Łukasz.

Uczeń technikum w Kleszczowie przeszedł już pierwszą fazę rekrutacji i dostał się do finału. Pod koniec maja Łukasz przedstawił swoją autoprezentację przed komisją konkursową (można ją obejrzeć tutaj). O tym, kto pojedzie do USA, zadecyduje wystawiona przez nią ocena i głosowanie internautów. 

Czasu jest niewiele, bo głosowanie kończy się we wtorek 14 czerwca. Jeśli chcecie wesprzeć Łukasza, to dokonać tego można pod tym adresem. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy