Reklama

Reklama

Uczniowie pobiegną po uśmiechy. Pomagają im lokalni przedsiębiorcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uczniowie pobiegną po uśmiechy. Pomagają im lokalni przedsiębiorcy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie bełchatowskiego Energetyka wychodzą z inicjatywą do swoich rówieśników. Przygotowali specjalny projekt i duże wydarzenie, które już niedługo odbędzie się w szkole. W akcję włączają się również przedsiębiorcy z Bełchatowa i okolic.

Reklama

„Razem po uśmiechy”, tak nazwana została akcja, która już niedługo odbędzie się w murach bełchatowskiego Energetyka oraz innych szkół w regionie. Wszytko, za sprawą ósemki uczniów, którzy wychodzą z pomocą do swoich rówieśników. Pomysł na realizację takiego zadania zrodził się w ich głowach po tym, jak zauważyli, że młodzi ludzie coraz częściej chodzą smutni i przygnębieni, a nawet zmagają się z depresją.

- Głównym celem naszego projektu jest wspieranie i pomaganie ludziom, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach. Chcemy im pokazać, że nie są w tym wszystkim sami oraz uświadomić społeczeństwu, że proszenie o pomoc nie jest powodem do wstydu – mówi Grzegorz, koordynator projektu.

Bełchatowianie będą mogli pomóc młodzieży w realizacji ich pomysłu już 1 lutego. Tego dnia w pubie Warka wystąpią uczniowie z powiatu Bełchatowskiego, a środki zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na organizację wydarzenia.

Ciekawe wydarzenie zaplanowano również dwa tygodnie później w budynku szkoły. 15 lutego w Energetyku odbędą się spotkania i prelekcje dotyczące zdrowia psychicznego i fizycznego. Tutaj pomocą przyszli lokalni przedsiębiorcy. Uczniowie do współpracy zaprosili zarówno dietetyków i psychologów, jak i przedstawicieli kubów sportowych.

- Będą występy wokalne, artystyczne, pokaz pierwszej pomocy, pokaz i nauka tańca. W planach są również gry i zabawy ruchowe, a o dobrą muzykę zadba DJ. Tego dnia z klubem Spartakus organizujemy również „Bieg po uśmiech” – tłumaczy Grzegorz.

Sportowcy będą mogli zmierzyć się na dwóch dystansach 500 m oraz 1,5 km. Atrakcji tego dnia zaplanowano jednak zdecydowanie więcej. Uczniowie nie zamierzają również poprzestać tylko na tych dwóch wydarzeniach. Chcą wyjść ze swoim projektem do młodzieży w innych szkołach. W planach mają m.in. zajęcia w Kochanowskim, Ekonomiku oraz Szkołach podstawowych w Dobrzelowie i Kurnosie Drugim.

- Chcielibyśmy zorganizować prelekcje w szkołach na tematy często dla nas trudne, czyli: dbanie o granice, pewność siebie, zrozumienie, dbanie o emocje itp. Rozmawialibyśmy o toksycznych związkach oraz relacjach i o tym, jak się z nich wydostać. Najważniejszą rzeczą, jaką chcielibyśmy przekazać, to, jak i gdzie szukać pomocy – dodaje Grzegorz.

Dodatkowo projekt zgłoszony został do udziału w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Uczniowie z Energetyka swoimi działaniami będą rywalizować z przedstawicielami innych szkół z terenu całego kraju. Na zwycięzców czekać będą międzynarodowe certyfikaty i ciekawe nagrody. Jak przekonuje Grzegorz, będzie to również prestiżowe wróżenie dla szkoły.

W działaniach uczniów spiera zarówno dyrekcja placówki, jak i przedstawiciele władz samorządowych gminy, powiatu i miasta Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy