Reklama

Reklama

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w Bełchatowie. ''Każdy jest na wagę złota''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w Bełchatowie. ''Każdy jest na wagę złota'' - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poszukiwani są wolontariusze do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Bełchatowie. Czasu jest już coraz mniej. Jakie warunki trzeba spełnić?

Reklama

Przedstawiciele ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka poszukują wolontariuszy w Bełchatowie, którzy zaangażują się w tegoroczną pomoc potrzebującym. Rekrutacja prowadzona jest do końca września i potrzeba jeszcze 10 osób.

- Nowi wolontariusze są wręcz na wagę złota, bo bez nich Szlachetna Paczka nie dotrze do potrzebujących w Bełchatowie – mówi Ksenia Adamska ze Szlachetnej Paczki.

Jak podkreśla, cechy jakie powinien posiadać wolontariusz, to przede wszystkim chęć do działania i rozwoju, umiejętność pracy w grupie i empatia. Jedynym wymogiem, jaki należy spełnić, to ukończone 18 lat.

Nabór wolontariuszy trwa w całym kraju. To właśnie oni będą docierać do rodzin w potrzebie, samotnych seniorów czy dotkniętych przez los w ponad 700 lokalizacjach w całej Polsce.

Ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka” realizuje Stowarzyszenie „Wiosna” już od 21 lat, pomagając w ten sposób najbardziej potrzebującym.

- Szlachetna Paczka to nie jednorazowy prezent - to skuteczny, całoroczny i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi – informują organizatorzy.

W ubiegłej edycji Szlachetna Paczka dotarła z pomocą do ponad 14 tys. rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Udało się to dzięki pomocy blisko 11,3 tys. wolontariuszy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy