Reklama

Reklama

Drastyczna zmiana w ilości nowych zakażeń w Bełchatowie i regionie. Co pokazują statystyki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Drastyczna zmiana w ilości nowych zakażeń w Bełchatowie i regionie. Co pokazują statystyki?  - Zdjęcie główne

poglądowe | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Drastyczny spadek liczby zachorowań na COVID-19 w powiecie bełchatowskim. W grudniu było to o niemal 1000 osób mniej niż w listopadzie.

Reklama

Cały rok 2020 upłynął na świecie pod znakiem pandemii. O koronawirusie mówi się dosłownie wszędzie. Mocno odczuwalne są również skutki wprowadzanych przez rząd obostrzeń. W grudniu jednak ilość dobowych zakażeń SARS-CoV-2 zaczęła znacznie spadać. W porównaniu do rekordów z końca ubiegłrocznej jesieni, grudzień wydaje się bardzo spokojny.W listopadzie mówiliśmy o niemal 30 tysiącach nowych przypadków w ciągu doby w skali całego kraju. W ostatnim miesiącu 2020 roku dzienne statystyki wynosiły mniej niż połowę tej liczby.

Spadek zachorowań jest widoczny również w lokalnych zestawieniach. W ostatnich dwóch tygodniach grudnia, w powiecie bełchatowskim SARS-CoV-2 zaraziły się 223 osoby. Najwięcej, bo 32 przypadki odnotowano 19 grudnia, z kolei najmniej w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, wówczas do statystyk wpisano jedynie dwie osoby.

Zdecydowanie mniej zachorowań było w okresie poświątecznym. 26, 27 i 28 grudnia, to w sumie 11 nowych pacjentów. Z końcem miesiąca liczby te ponownie wzrosły, a każdej doby przybywało około 20 nowych zakażonych. 

Warto przypomnieć, że jeszcze w listopadzie, nowe przypadki w pow. bełchatowskim w ciągu doby oscylowały często wokół 50, z końcem grudnia przybywało około 20 zakażonych dziennie. Najlepiej sytuację zobrazuje jednak liczba zarażonych w skali całego miesiąca. W samym listopadzie, w powiecie bełchatowskim odnotowano 1566 przypadków zakażenia koronawirusem - w grudniu było to już o ponad połowę mniej, bo 609 potwierdzonych zarażeń. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy