Reklama

Reklama

Koronawirus pokrzyżuje studniówkowe plany? Niektóre szkoły w Bełchatowie dają nadzieję na bal, ale...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/poglądowe

Koronawirus pokrzyżuje studniówkowe plany? Niektóre szkoły w Bełchatowie dają nadzieję na bal, ale... - Zdjęcie główne

foto Archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Styczeń to miesiąc, w którym maturzyści świętują swoje studniówki. Niestety, w tym roku – przynajmniej na chwilę obecną – organizacja takich imprez jest zwyczajnie niemożliwa. Wszystko oczywiście przez reżim sanitarny wywołany epidemią koronawirusa. Czy uczniowie, którzy w tym roku kończą szkołę średnią mogą zapomnieć o wielkim balu?

Reklama

Przez pandemię wywołaną koronawirusem odwołano już co najmniej kilka imprez – jak chociażby Dni Bełchatowa, dożynki czy miejskiego sylwestra. Teraz pod ogromnym znakiem zapytania stanęły tegoroczne studniówki. Uczniowie z pewnością nie mogą liczyć na wielki bal w styczniu – bo w tym miesiącu odbywały się huczne imprezy maturzystów. Zapytaliśmy, czy w planach jest zorganizowanie zabawy w innym terminie – co na to bełchatowskie szkoły?

W większości przypadków, na chwilę obecną nie ma konkretnych planów związanych z ewentualną organizacją studniówek. Wszystko dlatego, że zarówno sytuacja epidemiczna, jak i pomysły rządu na walkę z koronawirusem są, lekko mówiąc... niestabilne.

- Na chwilę obecną cieżko o jakiekolwiek konkretne informacje w kwestii studniówek. Trudno powiedzieć, jak zmieni się sytuacja epidemiczna i obowiązujące obostrzenia, dlatego też załatwianie terminów i robienie rezerwacji zwyczajnie nie ma teraz sensu. Zwłaszcza, że restauracje są zamknięte – mówi mgr. inż. Irmina Wojciechowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr. 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie.

Takie samo zdanie na temat studniówek mają dyrektorzy innych bełchatowskich szkół średnich, mowa tu o II LO im. Jana Kochanowskiego czy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych BSTO im. Zbigniewa Herberta. W niektórych placówkach – jak chociażby w "Mickiewiczu" "Energetyku" czy "Bronku", pojawiają się propozycję zorganizowania balu absolwentów za kilka miesięcy. Teoretyczną datą może być czerwiec – wszystko pozostaje jednak na razie w sferze planów i domniemeń, ponieważ nie sposób przewidzieć, jak sytuacja epidemiczna zmieni się do tego czasu, a co ważniejsze, jakie obostrzenia będą nas obowiązywać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy