Reklama

Reklama

Studniówki odwołane, uczniowie bełchatowskiego liceum mają jednak plan. Czy zatańczą wspólnie poloneza?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Studniówki odwołane, uczniowie bełchatowskiego liceum mają jednak plan. Czy zatańczą wspólnie poloneza?  - Zdjęcie główne

foto archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczni maturzyści z III LO im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie planują zorganizować bal maturalny. To alternatywa dla studniówki, która z powodu panującej epidemii nie mogła się odbyć. Imprezę zaplanowano na czerwiec, wszystko zależy jednak od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

Reklama

Sto dni przed egzaminem dojrzałości uczniowie klas maturalnych z całego kraju wraz z nauczycielami i osobami towarzyszącymi bawią się na studniówkach. W tym roku niestety tradycji nie mogło stać się zadość – wszystko przez epidemię koronawirusa, która uniemożliwiła zorganizowanie tego typu imprez. 

Uczniowie ostatnich klas III LO im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie postanowili jednak zorganizować bal maturalny, który miałby być pożegnaniem ze szkołą. Wstępny plan zakłada, że impreza odbędzie się na początku czerwca – o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna. 

- Studniówka to ważne wydarzenie w życiu każdego maturzysty, jednak zdrowie jest najważniejsze. Nasi uczniowie doskonale to rozumieją i mimo tego, że wyraźnie tęsknią za bezpośrednim kontaktem, sami wyszli z alternatywną propozycją. Wspólnie z rodzicami chcą na początku czerwca zorganizować bal maturalny - mówi Małgorzata Załęczna, wicedyrektor III Liceum ogólnokształcącego.

Wicedyrektor zaznaczyła też, że zarówno uczniowie, rodzice, jak i dyrekcja mają nadzieję, że w czerwcu sytuacja epidemiczna będzie już na tyle stabilna, że bezpieczne zorganizują imprezę na zakończenie szkoły.

W trzech klasach maturalnych III LO w Bełchatowie uczy się w sumie 79 uczniów, 71 z nich deklaruje chęć podejścia do egzaminu dojrzałości. 

Co ciekawe, tradycja studniówek narodziła się na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Wcześniej, w okresie międzywojennym uczniowie bawili się właśnie na balach maturalnych, które odbywały się już po egzaminach i były sposobem na pożegnanie się ze szkołą. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy