Reklama

Reklama

Długie kolejki w bełchatowskim magistracie. Urząd będzie czynny do... północy

Opublikowano: śr, 29 wrz 2021 10:51
Autor:

Długie kolejki w bełchatowskim magistracie. Urząd będzie czynny do... północy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa tłumnie ruszyli do urzędu miasta, aby dopełnić obowiązku spisowego. Przypomnijmy, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się już 30 września. W magistracie tworzą się kolejki, urząd ostatniego dnia spisu będzie czynny do… północy.

Reklama

W bełchatowskim magistracie tworzą się kolejki. Wszystko za sprawą kończącego się Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który trwa tylko do 30 września. Okazuje się, że wielu bełchatowian obowiązek spisowy pozostawiło na ostatnią chwilę.

W urzędzie powstało specjalne stanowisko z dostępem do internetu, w którym można dokonać samospisu. Przeznaczone jest głównie dla osób, które nie mają dostępu do sieci. We wszystkim pomagają też urzędnicy. Teraz jest wręcz oblegane, bo liczba chętnych w ostatnich dniach gwałtownie wzrosła. Momentami na korytarzu czeka nawet kilkanaście osób.

- Czekam już jakieś czterdzieści minut, ale przyjdzie mi jeszcze posiedzieć, bo jestem dopiero siódma w kolejce – mówi jedna z bełchatowianek, czekająca na korytarzu magistratu.

W specjalnym pokoju urzędnicy pomagają wypełnić formularze. Jak informuje magistrat, aby wszystko przebiegało szybko i sprawnie, należy przygotować numery PESEL wszystkich domowników oraz znać powierzchnię użytkową zamieszkiwanej nieruchomości.

Ze względu na duże zainteresowanie ze strony mieszkańców, w czwartek (30 września) punkt spisu w urzędzie miasta przy ul. Kościuszki będzie czynny od rana aż do północy.

Urząd zachęca też do spisania się w galerii Olimpia. Rachmistrzowie będą tam czekać na bełchatowianach w czwartek w godzinach 16-20.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -3

  Zapraszam

  Jak rachmistrzowi zależy to niech ruszy cztery litery i może zdąży do mnie. Ja nie będę się pchał w jakieś kolejki .

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -1

  zenon

  W urzdzie nie mają co robić? Jak bardzo potrzebne są te dane odpowiednim osobom że tyle kasy wyłożone jest na ten spis.

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -1

  caryca

  Nie ma kary za NIE wzięcie udziału tylko za odmowę. Jak nikomu nie odmówiliście tylko nie wzięliście udziału ustawa nie obowiązuje. m.youtube.com/watch?v=GTBrf0S1bTk

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -1

  Piotr Lechita

  To jest właśnie prawo morskie ! Jeśli wspierasz moją inicjatywę opartą na prawie naturalnym to wpłacaj piniądze na konto ! P.s.Mojej żonie marzy się robot odkurzacz.

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -0

  Efekt tfuska

  Magistracie, magistracie. Co to jest ten magistrat? Może jaśniej? Tam nadają tytuł magistra, czy zasiadają magistry?

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -2

  jan uljan

  ja w zadnym spisie niebiore udzialu rzad jest nie legalny jedynie spisalem kolegow od dopalaczy na policji

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -4

  jan uljan

  ludzie szkoda czasu dawajcie ze mna do warszawy na marsz przeciwko szczepionka