Reklama

Reklama

Nie wyrzucaj choinki po świętach. Zajmą się nią pracownicy bełchatowskiego schroniska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Nie wyrzucaj choinki po świętach. Zajmą się nią pracownicy bełchatowskiego schroniska - Zdjęcie główne

poglądowe | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już po raz trzeci bełchatowskie schronisko dla zwierząt rusza z inicjatywą "PSYgarnij choinkę". W ramach akcji, do placówki można przywozić poświąteczne drzewka, które zostaną później posadzone wzdłuż ogrodzeń – jest tylko jeden warunek, choinka musi być w donicy i mieć korzenie.

Reklama

Pięknie przystrojona choinka to niedłączny element świąt Bożego Narodzenia, który najczęściej kończy jednak na śmietniku. Zapobiec temu chcą pracownicy bełchatowskiego schroniksa, którzy już trzeci rok z rzędu organizują akcję "PSYgarnij choinkę".

- Naszym celem jest z jednej strony uchronienie drzewek przed zmarnowaniem, z drugiej zaś stworzenie bardziej komfortowych warunków dla przebywających w schronisku zwierząt. Drzewka obsadzone wzdłuż ogrodzeń tworzą bowiem ścianę, która tłumi hałas. Z kolei te posadzone przy kojcach zimą pomagają chronić podopiecznych schroniska od wiatru, a latem dają cień – informują pracownicy schroniska.

Drzewko może przywieźć każdy, nie ma tu żadnych limitów czy ograniczeń – jest za to jeden warunek. Choinka musi być ukorzeniona w donicy. Dzięki temu po wsadzeniu jej do ziemi, istnieje duża szansa, że drzewko jeszcze przez wiele lat posłuży podoopiecznym schroniska.

Akcja startuje zaraz po świętach Bożego Narodzenia – drzewka można przywozić na ul. Zdzieszulicką od podniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00 oraz w soboty między 10:00 a 16:00.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy