Reklama

Reklama

Wycięli setki drzew przy ul. Cmentarnej. Prace zaplanowano na kilka lat

Opublikowano: pt, 11 lut 2022 09:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają prace, których efektem ma być poszerzenie cmentarza w Bełchatowie. Kuria wycięła już drzewa z obszaru, który zostanie zmieniony w nową cześć nekropolii. Do zrobienia jest jeszcze sporo — w tym wyrównanie terenu. Kiedy mają zakończyć się prace?

Reklama

O tym, że na bełchatowskiej nekropolii powoli kończy się miejsce, mówiono już w pierwszej połowie ubiegłego roku. W związku z tym, podczas kwietniowej sesji, radni podjęli uchwałę dotycząca zagospodarowania terenu — w efekcie poszerzenie cmentarza stało się możliwe.

Do wykonania wszystkich niezbędnych prac zobowiązał się dzierżawca, czyli łódzka kuria. Te rozpoczęły się w ostatnim czasie. Przejeżdżając ulicą Cmentarną, trudno nie zwrócić uwagi na wykarczowaną część lasu i ogromne bale leżące przy drodze.

Rozbudowa cmentarza w Bełchatowie. O ile poszerzy się nekropolia?

Zgodnie z informacjami, jakimi w maju 2021 roku podzielił się Urząd Miasta w Bełchatowie, cmentarz komunalny będzie poszerzony o 1 ha, w stosunku do obecnej powierzchni. W uchwale z 2020 roku z kolei możemy przeczytać, że bełchatowska nekropolia liczy sobie nieco ponad 4,45 ha - po zakończeniu prac, na cmentarzu będzie około 20 proc. więcej miejsca.

Trwa rozbudowa cmentarza w Bełchatowie. Co tam zbudują?

Aktualnie nikt nie był w stanie udzielić nam informacji, dotyczącej, chociażby przybliżonej ilości grobów, które powstaną w nowej części bełchatowskiego cmentarza. Nieoficjalnie wiadomo, że kuria planuje postawić na terenie nekropolii kolumbarium - to stanie najpewniej w dobudowywanej właśnie części cmentarza, tej informacji również nie udało się jednak potwierdzić u oficjalnych źródeł.

Prace związane z rozbudową bełchatowskiego cmentarza mają się zakończyć dopiero w 2026 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy