Reklama

Reklama

Szczepienia nauczycieli już w przyszłym tygodniu. Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Szczepienia nauczycieli już w przyszłym tygodniu. Kiedy dzieci wrócą do szkół? - Zdjęcie główne

foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dokładnie za tydzień, 12 lutego, ruszają szczepienia nauczycieli i opiekunów pracujących w żłobkach. Czy oznacza, że uczniowie zamienią domowe biurka na szkolne ławki? O szczegółach, w trakcie wczorajszej konferencji prasowej, mówili: pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister rodziny i polityki społecznej Marzena Maląg.

Reklama

Pierwsza dostawa szczepionek firmy AstraZeneca - około 120 tys. dawek - trafić ma do Polski 6 lutego. Do końca miesiąca nasz kraj pozyskać ma ok. 1. mln szt. szczepionki. Dostawy zaplanowane są na 6, 10, 17 i 28 lutego.

- W przyszłym tygodniu rozpoczynamy szczepienia nauczycieli, którzy dzisiaj pracują w szkołach w systemie stacjonarnym w przedszkolach i opiekunów w żłobkach - zapowiedział Michał Dworczyk.

Zapisy rozpoczną się natomiast 8 lutego. Każdy nauczyciel, który zechce się zaszczepić, może zgłosić się do dyrektora swojej szkoły. Dyrektorzy, korzystając z Systemu Informacji Oświatowej, będą mogli jednym kliknięciem zgłosić i zarejestrować nauczyciela do szczepienia.  Szczepieni będą również opiekunowie w żłobkach, klubach dziecięcych oraz osoby pracujące w pieczy zastępczej. Nauczyciele 60+ są natomiast szczepieni z seniorami.

- Za tydzień w piątek (12 lutego) odbędą się pierwsze szczepienia i mamy nadzieję, że w ciągu najbliższego miesiąca - czyli do końca lutego - uda nam się zaszczepić nauczycieli i przejdziemy do dalszych grup z etapu 1c, czyli funkcjonariuszy policji, służb mundurowych, prokuratorów itp. - powiedział Dworczyk.

Minister Czarnek podkreślał z kolei, że powrót dzieci do szkół nie jest uzależniony od zaszczepienia nauczycieli.

- Decyzja o tym, czy kolejne roczniki uczniów wrócą do szkół, decyzja, która będzie podejmowana na najwyższym szczeblu przez premiera, zależy od wielu czynników, w tym od tego, co dziś dzieje się w szkołach, od tego, czy dziś nie rozprzestrzenia się koronawirus wśród dzieci i nauczycieli, od tego, jakie będą wyniki testów, które będą przeprowadzane w przyszłym tygodniu - wyjaśniał Przemysław Czarnek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy